Wpis z mikrobloga

Moja narzeczona wymyśliła sobie że nie chce mojego nazwiska. No to odpowiedziałem spoko ale przemyślałem to i kolejnego dnia powiedziałem że w takim razie chcę rozdzielność majątkową.
I tutaj się zaczęło przekonywanie że ślub jest nam potrzebny.
Na pytanie a co ja dostanę w takim razie dzięki temu ślubowi?
Stwierdziła że bardzo wiele ale nie potrafiła wymienić nawet jednego powodu.
W końcu wymyśliła że dziecko będzie miało moje nazwisko. Ja na to odpowiedziałem że przecież nie chcemy mieć dzieci podobno ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ona nie chce albo nie chciała)
No i że ona będzie mi wierna do końca życia. To się zapytałem a to teraz nie jesteś mi wierna?

Teraz jest wielki foch i nie odzywa się od dwóch dni. Chyba jednak za dwa lata nie będzie ślubu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#logikarozowychpaskow #rozowepaski #zwiazki
  • 369
  • Odpowiedz
  • 0
@Yurakamisa co dokładnie dostaje kobieta po ślubie, czego nie zyskuje mężczyzna?

Brak rozdzielności majątkowej pozwala na wspolne rozliczanie się z podatków, co jest fajne gdy jedna strona zarabia duzo więcej od drugiej (wiec weszłaby na drugi prog podatkowy, a dzięki temu nie wejdzie).

Tak szczerze, jeśli facet by mi proponowal rozdzielność, która ma chronić go przede mną to nie chcialabym slubu. Czym innym jednak rozdzielność zeby chronić nas oboje. Taka podpisałabym
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: rozdzielność majątkowa jest przejawem miłości i szacunku. Tylko tak możesz chronić drugą połówkę przed swoimi życiowymi porażkami, które na ciebie czekają.


@cecyl: o boże jak bardzo jest to prawda. Pamiętam jak ojciec zakładał firmę i mama się bała, że ojciec ma kochankę i chce odejść, a teraz ojciec zamiast firmy ma długi, a mamita spadek xD
  • Odpowiedz
Moja narzeczona wymyśliła sobie że nie chce mojego nazwiska.


@Yurakamisa: a to jakiś problem? Ja też po ślubie zostaje przy swoim choćby dlatego, że konieczność wymiany dokumentów i dyplomów komplikuje życie. Niebieski nie widzi problemu
Intercyzę i tak podpisujemy (niebieski ma firmę, odpowiada za nią własnym majątkiem i lepiej aby to tak zostało), ale rozdzielnośc majątkową można w trakcie trwania małżeństwa znieść lub wprowadzić i pewnie tak będziemy robić -
  • Odpowiedz
Pomijając już zupełnie fakt, że po rozwodzie można bez problemu wrocic7do swojego panienskiego


@Shyvana: nie tak bez problemu, znów wymieniasz wszystkie dokumenty....prawo jazdy, dowód, paszport - i za wszystkie prócz dowodu płacisz. No i musisz się osobiście stawić w urzędach. Ja podziękuję. Mniej roboty z zostawieniem własnego, a przecież ludziom mogę się przedstawiać jako pani Niebieskowa, albo pani różowo-niebieska. Nie będę się darła jak ktos się do nas zwróci "Państwo
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Po pierwsze w ogóle jej nie szanujesz (widać, że doszukujesz się drugiego dna, chcesz ją zdominować i nie dbasz o jej uczucia), a po drugie jesteś niezbyt inteligentny skoro nie umiesz znaleźć logicznych powodów. Wymyślenie jednego zajmuje mi ułamek sekundy: gdy będziesz miał wypadek, żona będzie mogła podejmować decyzje dotyczące twojego zdrowia i odwiedzać cię w szpitalu (pomagać w rehabilitacji, pilnować personelu, konsultować się w sprawie leczenia).

Zostaw ją
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: żadne z Was, wnioskuje,nie potrzebuje tego slubu.zwaszcza Ty jak Ci nieprzejecie nazwiska przeszkadza i oczekujesz czegoś konkretnego od rytuału slubu
  • Odpowiedz