Wpis z mikrobloga

Nic tak nie pobudza chęci do szybszego napierniczania przez las, jak wyłaniający się z ciemności, oświetlony światłem latarki facet w czarnej bluzie, z naciągniętym na głowę kapturem, stojący w ciemności bez ruchu na skraju wąskiej dróżki biegnącej przez las.

Kuźwa, nawet kurier niesiony przez lawinę w dowcipie o Stirlitzu nie oddalał się z miejsca spotkania tak szybko jak ja.

#rower #outdoor
Pobierz
źródło: comment_1601405511CCcOKqi2q3kf3HlV8nhFbo.jpg
  • 25
@tajiri: Zgadzam się i nie mówię, że to jakieś kłamstwo ze strony Wydry - wypełnienie jest to samo, a sam materiał zewnętrzny nie wpłynie znacząco na komfort termiczny w tym przypadku. Dlatego też właśnie dziwi mnie doświadczenie @bibisz i szukam powodów takiego stanu rzeczy
@bibsz: Nie biorę tego w żaden sposób do siebie.

Pan z Chipa wsadza materac, bo testuje Swagmana w warunkach, na które nie jest przeznaczony.

I znów - znam kilkudziesięciu użytkowników Otula, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na deklaracje producenta nieprzystające do realiów. Znam też co najmniej kilka osób, które spały i wyspały się w komforcie z Otulami w warunkach mocno zimowych. W załączniku masz zdjęcie z Antyzlotu sprzed 1,5 roku,
Pobierz
źródło: comment_1601539033Qn7gNV1JOHJkElsJtevboj.jpg
@bibsz: Z tego co widzę, to ten Swagman Roll ma climashield 67g/m2 (APEX 2.0), więc do spania zimą to się raczej słabo nadaje i pewnie dlatego koleś używa materaca. Ta sama ocieplina jest stosowana w podpinkach letnich np. w Otulu Lite, które są specyfikowane na +7/8*C. W zimowych jest APEX 4.0, czyli 133g/m2.

Ale też poza wyjątkami nie używamy top quiltów. Zresztą sam Lesovik odnosi się w opisie do śpiwora, nie
@tajiri: Spałem wielokrotnie używając Otula jako top Quilta. Pod sobą miałem izolowany materac lub Otula Lite.
Komfort termiczny przy używaniiu Otula jako TQ oceniam na ok 5°C, czyli mniej więcej zgodnie z deklaracją producenta ociepliny.
Przy używaniu go jako podpinki pojawia się kwestia dodatkowej ilości ogrzanego przez ciepło ciała powietrza + lepszej izolacji przy odpowiednim zaciągnięciu linek.
Pogadam przy okazji z Rafałem z Lesovika o opisie produktu na stronie.