Wpis z mikrobloga

Czy jak kupiłem używane auto, i mam OC na poprzedniego właściciela, (umowa kończy się za tydzień) to mogę sobie po prostu zawrzeć nową umowę OC z innym ubezpieczycielem i olać tą poprzednią bez żadnych wypowiedzeń itp?

#ubezpieczenia #motoryzacja
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plp_: @Plp_: wyślij wypowiedzenie/oświadczenie o nie przedłużaniu mailem razem ze skanem umowy / faktury za auto i masz spokój na 100%. Bez poleconych. Inaczej mogą (nie muszą) i jest to prawdopodobne, że przyjdzie Ci polisa od nich i za te kilka dni przyjdzie Ci zapłacić.
Inaczej mogą (nie muszą) i jest to prawdopodobne, że przyjdzie Ci polisa od nich i za te kilka dni przyjdzie Ci zapłacić.


@jarezz: mogą tak zrobić nawet jak nic im nie podpiszę? XD chyba muszą mi jakaś umowę wysłać, rekalkulacje zrobić.. wątpię że poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż do ubezpieczyciela bo to jakiś luj był, ja też tego nie zrobiłem, więc chyba po prostu zawrę nową umowę z nowym ubezpieczycielem od dnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Plp_: mi kilka lat temu się tak raz zdarzyło. Typ zgłosił i AXA bodajże dała mi polisę. Nie twierdzę, że ja terminów jakichś nie przegapiłem ale za 4 dni czy coś takiego płaciłem.
@Plp_: nie słuchaj głupków. Polisa po zbywcy nie przedłuża się automatycznie. Kończy się i już. Jedyna dopłata to może przyjść za okres kiedy korzystałeś z polisy, a ten jak rozumiem mija więc i tak już po herbacie. Jeżeli sprzedajacy nie zgłosił sprzedaży to już jest tylko i wyłącznie jego sprawa.