Wpis z mikrobloga

@art212: karta pada, więc lepiej zainwestować w jakąś porządną, albo kombinować z partcjami tylko do odczytu, albo bootować z dysku podpiętego pod usb, albo kupić shielda z pamięcią mmc
via Android
  • 0
@henk
@fervi
@czechu

A jest jakiś sposób, żeby skopiować system z tej karty, łącznie z moimi programami i ich ustawieniami na drugą kartę SD? I w razie awarii tylko przełożyć do raspberry? Można tak?
@art212 jeżeli nie ogranicza cię miejsce to zainwestuje w SSD i przejściówkę na USB, wyjdzie może trochę drożej, ale wydajność I/O będziesz miał kilkukrotnie większą i dużo ciężej będzie ją zajechać, alternatywą są jeszcze pendrive SSD na kościach SLC, ale miałem z jednym problem w którym co 2 tygodnie wysypywał się kontroler
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@art212: zależy do czego. Ja mam Samsunga 32GB
I od ponad roku siedzi na tym: serwer www, torrent, postfix,dovexot, ddns, codzienny rkhunter, clamav i chkroot. Może mało ale zobaczymy kiedy padnie ;)
Co konkretnie się dzieje i co głównie generuje te problemy?


@art212: po prostu się nie nadaje do każdego zastosowania bo karta sd szybko pada np jakbyś miał jakąś baze danych na tym postawioną albo często zapisy robił. Mówię tu o zapisach z poziomu całego systemu a nie tylko z poziomu wrzucania plików przez użytkownika np spore logowanie aplikacji lub kompilacja programów itp.

jeżeli nie ogranicza cię miejsce to zainwestuje w SSD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@art212: poczytaj sobie o Win32DiskImager, bo samo kopiowanie to mało o ile nie utworzysz odpowiednich partycji. Pytasz o totalne podstawy, zastanawia mnie jak w ogóle zainstalowałeś system na rpi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@art212: serio oczekujesz, że ktoś cię będzie prowadził za rękę i rozwiązywał twoje problemy? To jakbyś zapytał, że zepsuł mi się samochód, ktoś ci powie, że musisz koło, a ty byś zapytał co to jest koło. Poczytaj se ziomek fora, połączysz fakty i czegoś się nauczysz. A jak chcesz mieć po prostu coś działającego, to zleć to komuś, kto się na tym zna.
To wymaga dodatkowo zasilania


@art212: Możliwe, ale też niekoniecznie. SSD biorą mniej prądu i może się udać zasilić prosto z USB (ale nie wiem ile prądu daje malinka)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak zainstalować dysk SSD do raspberry pi? Poprzez usb? To wymaga dodatkowo zasilania

@art212: ja tam mam talerzówkę 3,5" i jakoś idzie, przy 2 mam low power, ale jak są oba podpięte a pracuje jeden - można