Wpis z mikrobloga

Elo mamy i taty.

Potrzebuje porady jako niedoświadczony tateł. Mam 6 tygodniowego bombelka i problem z fotelikiem samochodowym. Dostaliśmy od kogoś jakiś MAxi Cosi i w sumie myślałem, że będzie ok dopóki go nie wsadziłęm do tego fotelika. Młody się calkowicie zapadł. Broda przy klatce piersiowej, sapie jak oddycha. No ewidetnie fotelik nie jest przystosowany do takich maluchów, pomio tego że na foteliku jest napisane od lat 0. Znajoma fizjoterapeutka polecila nam wypychać fotelik kocykami, pieluchami i poduszkami żeby go poukładać, ale nie jestem przekonany. Z racji, że pracuje do 17:30 - 18:00 nie mam za bardzo jak jechaćdo sklepu z fotelikami, zeb mi ktoś doradził. W Weekendy też śtednio z czasem.
Może jest jakiśkonkretny polecany model, albo chociaż na co zwrócić uwagę przy zakupie? Najchetniej kupiłbym cokolwiek na Internecie i izałatwione, ale cośczuje że to tak nie działą :D

#dzieci #rodzice #rodzicielstwo #tatacontent #mamacontent nie wiem jakie są legitne tagi w tymtemacie, jestem świeży ;)
  • 16
@Aerwin: Próbuj podbić do 8* albo do fotelik.info. Już nie pamietam, ale fotelik jak jest w samochodzie to powinien być pod kątem jakoś 30stopni oparcie w nim (nie jestem teraz pewna).

W ostateczności na stronach fotelików niektórych masz modele aut, które są kompatybilne.

Co do używanych - pamiętaj, że fotelik używany może być powypadkowy (a wtedy nie jest bezpieczny), a do tego każdy fotelik ma datę ważności 3-5 lat.

Wypychanie fotelika
@Aerwin: jedźcie do sklepu, fotelik musi pasować do auta. Musi być wkładka dla noworodka i miło jak Wam ktoś pokaże jak prawidłowo gnoma ułożyć bo nawet fotelik może być prawidłowy a złe ułożenie może np. powodować że główka będzie opadać.

Wykładanie fotelika to jest absolutnie debilny pomysł i nie wiem jak ktoś mógł coś takiego doradzać. Dzieci nie powinno nawet przewozić się w grubym ubranku typu kombinezon lub otulenie kocem ponieważ
Osobiście polecam Klippan. Trochę kosztuje ale starczy na 3 lata i jest nie do #!$%@? - obskoczysz nim spokojnie 2 kolejnych dzieci albo i więcej jak cię fantazja poniesie. Maxi Cosi ma świetny marketing i tyle. To tanie, skrzypiące plastiki, #!$%@? wyprofilowane ale często ładniutko wyglądające.
@Lonate 40 stopni zalecane.
Mój młody od początku uzyskuje avionaut pixel (Polska marka), fajna opcja bo fotelik rośnie razem z dzieckiem - dużo wkładek, poddupnikow itp.