Wpis z mikrobloga

Jak rozwiązaliście problem swędzącej skóry głowy? Zacząłem go zauważać jakoś w środku lata a ostatnio mam wrażenie że tylko przybiera na sile. Zacząłem stosować szampon ducray Kelual ds wraz z ducray elution ale nie odczuwam żadnej poprawy, a może nawet wręcz pogorszenie.
#wlosy #zakola #lysienie
  • 21
@sadmantypebeat: może zmień szampon na łagodny. To troszkę śmieszne, że środek na łuszczenie się skóry i świąd ma za silny detergent (sls), który wysusza, może uczulać i wywoływać właśnie świąd. Taki szampon powinien być używany od święta
@sadmantypebeat: szampon bez sls, bez cocamidopropyl betaine i jego pochodnych, najlepiej łagodny z naturalnym składem do włosów mocno suchych, mi np wysuszał alkohol z minoxa bardzo skórę na to dawałem nizoral i było tylko gorzej, od 2 tygodni myję 100% naturalnym i odżywką też to problemu praktycznie nie ma
@Addis: podejrzaństwo, gdzie masz inci tego? Bo to jak zmieszasz razem, co jest niby składem: SKŁAD: WODA, OLEJ JOJOBA, OLEJ MAKADAMIA, OLEJ Z MORELI, PROTEINY JEDWABIU, OLEJ Z AWOKADO, WYCIĄG Z MYDLNICY LEKARSKIEJ, WODA RÓŻANA, HYDROLIZOWANE PROTEINY RYŻU - to będzie woda z warstwą oleju, gdzie emulgator solubilizator cokolwiek

@sadmantypebeat: eliminacje próbowaleś? Oraz mocne surfaktanty, na początek Sulphate, jak ne będzie lepiej można wywalić wszystkie anionowe
wwwlosy_pl - @Addis: podejrzaństwo, gdzie masz inci tego? Bo to jak zmieszasz razem, ...

źródło: comment_1600842588kGA3HgAvUWprcbWmPQQ2pI.jpg

Pobierz
@Addis łagodne surfaktanty, jakiś olej, coś łagodzącego np. panthenol. Wkleję Ci moją recepturę przykładową: Składniki: Aqua, Decyl Glucoside, Glycerin, Babassu Oil Polyglyceryl-4 Esters, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Sunflower Seed Oil Polyglyceryl-3 Esters, Avena Sativa Kernel Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Arginine PCA, Hydrolyzed Oat Protein, Inulin, Glucose, Fructose, Hydrogenated Sunflower Seed Oil Glyceryl Esters, Lactic Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Stearoyl Lactylate, Tocopheryl Acetate, Sodium Levulinate, Cellulose Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Potassium Sorbate,