Wpis z mikrobloga

  • 150
Jako rowerzysta często czytam i słyszę jak to na rowerach ludzie źle jeżdżą, zamiast po ścieżkach to po drogach. Wkurza mnie to bo zazwyczaj ścieżki to kostka brukowa i można się z tego wytłumaczyć. Ale to co widziałem w nd. To dramat. Parę km drogi jak na zdjęciu, a gościu i tak nie zjedzie na pobocze łaskawie. Potem rowerzyści mają opinie jaką mają.
Edit. Oczywiście pobocze równe jak stól. 0 zabudowań czy pieszych wokół.
#rower #kolarstwo
Banek09 - Jako rowerzysta często czytam i słyszę jak to na rowerach ludzie źle jeżdżą...

źródło: comment_1600749748iNnMltsdUs3Ow4J341wNK7.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@gulo:

: i właśnie takiego czepiania to nie kumam. Jest wtorek, widać, że chodnik pusty. Jedzie sobie kierowca i cieszy sie spokojem w ruchu ulicznym. Masz cały trawnik wolny, spadną Ci punkty prestiżu jak go wyminiesz schodząc mu z drogi? Czy co? W czym on przeszkadza? Co innego gdyby na trawniku bylo już dużo pieszych, wtedy rozumiem. Ale w tym przypadku? Ja bym nawet nie zwrócił uwagi i po prostu
  • Odpowiedz
  • 0
@Banek09 ja w takich momentach odczuwam silną potrzebę umycia szyb gdy mijam takiego delikwenta, której to też potrzebie się poddaję ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@gulo czyli widzisz, że zbliża się zakręt i manewr wyprzedzania nawet na pozornie pustej drodze jest niebezpieczny. Kierowca będzie chciał go wykonać jak najmniej wyjeżdżając na przeciwległy pas, żeby zminimalizować ryzyko. Kierowca #!$%@? na rowerzystę, rowerzysta na kierowce.

Nie wierzę, że takie podstawowe procesy myślowe trzeba ludziom tłumaczyć. Osoba może wykonać prosta czynność, która absolutnie nic go nie kosztuje i nie zmniejsza jego komfortu, a zwiększa bezpieczeństwo nie tylko innych, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PerkoS: jak masz problemy z wyprzedzeniem rowerzysty na 200m przed zakrętem na pustej drodze, to może faktycznie lepiej zostań w domu.
  • Odpowiedz
@gulo:

spadną Ci punkty prestiżu jak go wyprzedzisz zmieniając pas? Czy co? W czym on przeszkadza?


Ruch uliczny to nie zabawa w to, komu kto mniej wadzi i kiedy. Są przepisy - trzeba ich przestrzegać. Nieprzestrzeganie przepisów zawsze rodzi złe nawyki, które mogą zostać powielone w zupełnie innych warunkach, stwarzając zagrożenie lub zmniejszając płynność ruchu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Banek09: Jak widzę taki margines na drodze, to cisnę nim aż miło.
Nigdy policja nie sadziła się za to. Czasem może trafić się stające na takim poboczu auto (awria czy siusiu), wtedy trzeba tylko ostrożnie je ominąć.
Takie pobocze to poprostu zaproszenie do jazdy nim. Syf leży wszędzie, na środku drogi też mogę kapcia złapać.
  • Odpowiedz
ale motorower to też silnikowy pojazd.


@malinowy_krol: I tu się pan myli ( ) Pojazdem silnikowym według prawa jest pojazd z silnikiem, z wyjątkiem motoroweru.
Kiedyś Dworak ( #jedzbezpiecznie ) wspominał o tym, skoro rowery i motorowery mają obowiązek jechać poboczem, to jakoś muszą na nie wjechać. Zepsutego samochodu też nie zostawisz na pasie tylko zepchniesz na pobocze przez ciągłą.
  • Odpowiedz
@Banek09: ja bym za nim jechał i trąbił aż by zjechał na pobocze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raz tak zrobiłem jak dwóch głupków jechało obok siebie w wiosce ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie nic nie mam do rowerzystów, wiadomo, każdy chce jechać, ale bez przesady ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ja bym za nim jechał i trąbił aż by zjechał na pobocze ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Raz tak zrobiłem jak dwóch głupków jechało obok siebie w wiosce ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie nic nie mam do rowerzystów, wiadomo, każdy chce jechać, ale bez przesady ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Kotniepies:

Obok siebie mogą jechać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Banek09: a to pobocze się tam zaraz nie kończy przypadkiem? Bo może gość zjechał już po prostu nieco wcześniej zamiast potem się na styk włączać.

Daj link do Street view.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Krupier tak kończy sie. Ale zaczęło się 2 km wcześniej i on tak cały czas jechał. Zdjęcie zrobiłem jak już się wkurzyłem gdy go auta wyprzedzały.
  • Odpowiedz