Wpis z mikrobloga

Jako rowerzysta często czytam i słyszę jak to na rowerach ludzie źle jeżdżą, zamiast po ścieżkach to po drogach. Wkurza mnie to bo zazwyczaj ścieżki to kostka brukowa i można się z tego wytłumaczyć. Ale to co widziałem w nd. To dramat. Parę km drogi jak na zdjęciu, a gościu i tak nie zjedzie na pobocze łaskawie. Potem rowerzyści mają opinie jaką mają.
Edit. Oczywiście pobocze równe jak stól. 0 zabudowań czy pieszych wokół.
#rower #kolarstwo
Pobierz
źródło: comment_1600749748iNnMltsdUs3Ow4J341wNK7.jpg
  • 52
@malinowy_krol zjazd z ścieżki rowerowej prowadzi na pobocze. Właściwie to nie pamiętam czy przypadkiem ścieżka rowerowa to tam dalej jestj.
A jak tak się o kapcia boisz to lasem nie jeździj bo tam dużo wszystkiego leży na całej szerokości - super tłumaczenie.
A nawet jeśli ścieżki nie ma to z zwykłego zdrowego rozsądku warto by było zjechać. Nikt Ci mandatu za to nie da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 344
@Banek09 sam se jedz po poboczu. Linia ciągła obowiązuje wszystkich - proste.


Art. 16 pord.
5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

Dodatkowo jest tam kupę syfu i można złapać gumę.

@malinowy_krol: a to już jest inna kwestia ( ͡° ͜ʖ ͡
@Banek09: Osoba na zdjęciu to nie rowerzysta, a pedalarz. Nie ma się czemu dziwić. Pedalarze to samozwańczy królowie szos. Jazda środkiem drogi, jazda środkiem drogi zygzakiem (ostatnio spotkałem taką panią), jazda środkiem drogi w parach na ruchliwej drodze, jazda środkiem drogi #!$%@? peletonem :) No trzeba mieć kupę zamiast mózgu, przysięgam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Banek09: i właśnie takiego czepiania to nie kumam. Jest niedziela, widać, że droga pusta. Jedzie sobie rowerzysta i cieszy sie spokojem w ruchu ulicznym. Masz cały lewy pas wolny, spadną Ci punkty prestiżu jak go wyprzedzisz zmieniając pas? Czy co? W czym on przeszkadza? Co innego gdyby z przeciwka był sznur samochodów, wtedy rozumiem. Ale w tym przypadku? Ja bym nawet nie zwrócił uwagi i po prostu go wyprzedził. Poza tym
@Banek09: Debil, po prostu debil. Zdrowy rozsądek powinien nakazywać by przykleić się do prawej części drogi. I już mniejsza o przepisy ( acz one też są ważne ) ale na takiej drodze ludzie nie jeżdżą 30km/h i jak go któryś jebnie to zabije na miejscu.
@Banek09: Jako szosowy pedalarz pozwolę sobie wytłumaczyć jego zachowanie. Wydaje mi się, że tam dalej kończy się to pobocze. Przy skrzyżowaniach ich po prostu nie ma, więc trzeba zjechać z pobocza na pas ruchu i robi się to często trochę wcześniej (w sensie tak 100 m), korzystając z chwilowego braku ruchu samochodowego.

Nadmienię jeszcze, że bardzo szanuję takie drogi z poboczem, o ile jest równe i w miarę czyste. Dobrze się