Wpis z mikrobloga

  • 150
Jako rowerzysta często czytam i słyszę jak to na rowerach ludzie źle jeżdżą, zamiast po ścieżkach to po drogach. Wkurza mnie to bo zazwyczaj ścieżki to kostka brukowa i można się z tego wytłumaczyć. Ale to co widziałem w nd. To dramat. Parę km drogi jak na zdjęciu, a gościu i tak nie zjedzie na pobocze łaskawie. Potem rowerzyści mają opinie jaką mają.
Edit. Oczywiście pobocze równe jak stól. 0 zabudowań czy pieszych wokół.
#rower #kolarstwo
Banek09 - Jako rowerzysta często czytam i słyszę jak to na rowerach ludzie źle jeżdżą...

źródło: comment_1600749748iNnMltsdUs3Ow4J341wNK7.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Kotniepies: niby w jaki sposób blokowali ruch? Skoro mogłeś wyprzedzić to nie, nie jest to blokowanie ruchu.

Dlaczego polscy kierowcy na wszystko co powoduje ich zmniejszenie prędkości przez jakiś czas mówią "blokowanie ruchu". Nie róbcie z siebie januszów prawa, serio.
  • Odpowiedz
tak kończy sie. Ale zaczęło się 2 km wcześniej i on tak cały czas jechał. Zdjęcie zrobiłem jak już się wkurzyłem gdy go auta wyprzedzały.


@Banek09: no to w takim razie rowerzysta to pedau.
  • Odpowiedz
niby w jaki sposób blokowali ruch? Skoro mogłeś wyprzedzić to nie, nie jest to blokowanie ruchu.


@Krupier: jeszcze raz napiszę, bo być może nie zrozumieliśmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dwóch rowerzystów jedzie obok siebie, zmuszając sznur samochodów do jazdy 15 km/h, przez około 500-1000m. Wyprzedzić się nie da, bo
  • Odpowiedz
Dwóch rowerzystów jedzie obok siebie, zmuszając sznur samochodów do jazdy 15 km/h, przez około 500-1000m. Wyprzedzić się nie da, bo z przeciwka jadą inne auta.


@Kotniepies: więc nie da się wyprzedzić nawet gdyby jechali jeden za drugim bo szerokość pasów nie pozwala ci na taki manewr. Czyli jadąc obok siebie w tej sytuacji nie blokowali ruchu.

Niemniej jednak, jakby rowerzyści jechali przepisowo, jeden za drugim, czyli nie blokując ruchu, można byłoby ich wyprzedzić z zachowaniem obowiązującej
  • Odpowiedz
@Banek09: Ja #!$%@? kolejny dzien walki kierowcy cs rowerzysci. Sam bywam tym i tym chociaz rowerzysta duzo czesciej i nie mam problemu z nikim. Mieszkajac za granica tez widze, ze to jednak jakas #!$%@? mentalnosc w Polsce jest, bo tutaj jakos bedac rowerzysta w zadnej sytuacji nie spotkalem sie z wrogoscia kierowcy. Smutne i przerazajace jest czytanie o tej walce prawie, ze kazdego dnia.
  • Odpowiedz
@Krupier:
Rozbijasz cała wypowiedź na poszczególne zdania i spłacasz sens wypowiedzi pod swoją głupia tezę.

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Idziesz na czarno listo. Widzę że jesteś najmądrzejszy.
Mam nadzieję że trafisz kiedyś rowerem na takiego samego upartego osła jak ty, tylko że w aucie.
  • Odpowiedz
@Kotniepies: XD

Przepraszam, że wykazałem, że nie masz racji i jesteś jednym z tych typów kierowców, dla których każde zwolnienie na kilka chwil to "blokowanie ruchu".

Zapamiętaj na przyszłość - rowerzyści mogą jechać obok siebie i to, że ty nie możesz ich akurat w tym momecnie wyprzedzić bo z naprzeciwka jadą samochody to nie jest blokowanie
  • Odpowiedz