Wpis z mikrobloga

Czy to jest jakiś standard, że w polskiej firmie, w Polsce, pracując dla polskich klientów zmienne w kodzie programu nazywa się... po angielsku!?

Tydzień temu przez COVID pierwszy raz po prawie 15 latach zmieniałem robotę i jestem w szoku :(

#jakzyc #gorzkiezale #programowanie #programista15k
teddybear69 - Czy to jest jakiś standard, że w polskiej firmie, w Polsce, pracując dl...

źródło: comment_1600512948sqGs6JZgcDaUYJ30S18XSP.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@teddybear69: nie, język angielski nie jest fleksyjny przez co łatwiej tworzy się nazwy zmiennych. Najważniejszym argumentem jest to, że kod bibliotek których używasz jest po angielsku przez co nie masz takich kwiatków jak isPies
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
@teddybear69: pewnie to bait, ale gdyby nie to spytam - jak czytasz dokumentację albo poruszasz się na stronach typu Stack Overflow? Przecież znajomość angielskiego jest ważniejsza niż znajomość danego języka programowania xD
  • Odpowiedz
@teddybear69: Pachnie baitem na kilometr, ale odpowiem. Angielski to jedna z fundamentalnych umiejętności dla programisty i ciężko mi sobie wyobrazić przedstawiciela tego zawodu, który chociażby nie potrafi czytać i pisać w stopniu podstawowym.
  • Odpowiedz
@teddybear69: ale do tego potrzebujesz podstaw angielskiego, a nie C1 w mowie i piśmie. I tak to jest standard, tylko raz widziałem kod gdzie zmienne były napisane po polsku i pierwsze co to chciałem tej osobie w-----ć plaskacza, ale już nie pracował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz