Wpis z mikrobloga

Czy to jest jakiś standard, że w polskiej firmie, w Polsce, pracując dla polskich klientów zmienne w kodzie programu nazywa się... po angielsku!?

Tydzień temu przez COVID pierwszy raz po prawie 15 latach zmieniałem robotę i jestem w szoku :(

#jakzyc #gorzkiezale #programowanie #programista15k
teddybear69 - Czy to jest jakiś standard, że w polskiej firmie, w Polsce, pracując dl...

źródło: comment_1600512948sqGs6JZgcDaUYJ30S18XSP.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teddybear69: Ale to nie jest pilotowanie samolotu. To tak jakby ślepy chciał zostać kierowcą zawodowym. Angielski jest podstawą w IT: dokumentacja, materiały szkoleniowe, cały "ekosystem" tej branży. Czy Chińczyk, Etiopczyk, czy Polak - każdy w IT posługuje się angielskim bo jest to konieczność by się rozwijać.

Z doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że nie oznacza to, że programiści posługują się nim jakoś specjalnie biegle - ale na tyle znają by czytać
  • Odpowiedz
@teddybear69 nie znam ani jednej osoby która nie potrafi porozumieć się po angielsku poza dziadkami w wieku 75+. Nawet moje dzieci w podstawówce ogarniają już na tyle że potrafimy się dogadać i potrafią zrozumieć filmik na YouTube po angielsku. Nie wiem w jakim świecie ty żyjesz ale w dzisiejszych czasach to naprawdę niezbędna umiejętność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teddybear69: człowieku, jak pracowałem w korpo w zespole, który obsługiwał wyłącznie polski rynek to cała komunikacja była po angielsku. To było dopiero xD
  • Odpowiedz