Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić bo to jest chore moim zdaniem. Całe życie wystrzegałem się wszelkich zgód marketingowych, zawsze czytałem gdzie i do jakich celów będą przetwarzane moje dane, nawet jeżeli wymagało to 5zł dopłaty. I wczoraj wszystkie moje starania poszły się walić gdyż...
Założyłem w tym pięknym kraju firmę xd. Wniosek złożyłem wczoraj w nocy, jeszcze nie został do końca rozpatrzony i nie mam NIPu, ale od godziny 8 rano miałem już 6 telefonów z super propozycjami dla firm, które wcale nawet nie są dopasowane do PKD mojej działalności.
Dlaczego podając nr telefonu do ewidencji działalności, z założeniem że to jest na potrzeby tfu ZUSu i USu, cała P0lska marketingowa ma moje imię nazwisko i nr telefonu? W którym momencie wniosku wyraziłem jakąkolwiek zgodę na kontaktowanie się kogokolwiek? Nie wiem. I się nie domyślam.

#gorzkiezale #zalesie #ceidg #firma #wlasnafirma #chorykraj
  • 5
@trackkkk: na formularzu CEDIG jest napisane: "Sprzeciwiam się udostępnianiu danych kontaktowych z CEIDG" musiałeś tego nie zaznaczyć, pozatym podawanie numeru telefonu do urzędów to głupota, lepiej mieć na piśmie, bo masz czas by przygotować odpowiedzi dla urzędu na chłodno / przekazać księgowej
podawanie numeru telefonu do urzędów to głupota


@Jaslanin: nie zgodzę się, dzwonili do mnie z różnych urzędów i miło załatwiało się sprawy od ręki. To co ma być na papierze, będzie na papierze.
@Jaslanin: dzięki za odpowiedz, sprawdzę czy można to jeszcze zmienić skoro wniosek nie został do końca rozpatrzony. Chociaż pewnie tam gdzie miały poleciec dane to już wypłynęły :(