Wpis z mikrobloga

@doveo:

Według lewicy można śmiało zabić, bo to dziecko nie wyszło z cipy, więc jest płodem. Spoko.

Najdalej znalazłem postulaty o usuwaniu ciąży do momentu wykształcenia się układu nerwowego bazując na tym że człowiek jest nim gdy ma mózg, nawet niewykształcony. Tutaj walczysz z tezą której nikt nie postawił bo niczyja moralność na to nie pozwala.

Właśnie. Zabijaniu.

???
No rozmawiamy o zabijaniu, człowiek zabija zwierzęta, zabija ludzkie plemniki, w którym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@doveo: nie chce mi się o tym gadać. Próbuje Ci wytłumaczyć, że ten mem to gówno i jest nieprawdą. Tylko tyle.
Ciąg dalszy swojej zajadłej dyskusji o filozofii życia, musisz kontynuować z kimś innym - bo idę spać. Dobrej nocy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doveo: akurat to co próbuje Ci wytłumaczyć to żadne "fikołki lewicy". Taka jest prawda - wg. nauki czy Polskiego prawa.
Dobranoc po raz 2.
Taka jest prawda - wg. nauki


@Unik4t: Lewacy lubią powoływać się na naukę. No chyba, że jest nie po ich myśli xD Może nazwijmy rzeczy po imieniu? Chodzi o zwykły seks bez konsekwencji i bezproblemowe skrobanie w razie wpadki.
Jest zdolny do samodzielnego życia bez matki? Niesamowita antynaukowa bzdura, braki w wiedzy z podstawówki.


@YodaMonster: niemowlę też nie jest zdolne do życia bez matki. Tak, niemowlę to też organizm. Starzec też jest organizmem. I zarodek też jest organizmem.
@doveo: na prezerwatywie są środki plemnikobójcze które je zabijają. Ponadto dziecko któremu nie da się jeść również samo ginie, dziecko nie podłączone do inkubatora mimo iz powinno również samo ginie. Nie usprawiedliwia to celowego doprowadzenia do śmierci. Plemnik może przecież zostać doprowadzony do jajeczka i kontynuować cykl życia prowadzacy do czlowieka i do jego naturalnej smierci.
Znaczy się nie macie argumentów i stąd frustracja? Bo tak biologia mówi? Serio i to ma być argument? To tak jak napisać bo tak już jest i tyle. Dowód przez fałszywy aksjomat?


@YodaMonster: jak można napisać, że nie mamy argumentów, skoro aborcjoniści nie wysrali z siebie jeszcze jednego argumentu, który wykraczałby poza dokonania gimnazjalnych mędrków po pierwszym jabolu w życiu?

Zapoznaj się z terminem aksjomatu, ze szczególnym uwzględnieniem odróżnienia go od
@marekrz: racja. Źle napisałem tamten argument, dziecko żyje samodzielnie ale krótko, to samo zarodek, zygota, plemnik, jakakolwiek komorka. Są przecież organizmy jednokomorkowe i plemnik takowym jest. Trochę się zamieszalem bo rozmawiamy o człowieku i ktoś mi wyskakuje z zabijaniem organizmow.
Więc jak to niby płód definiuje się jako pełnoprawnego człowieka?


@TenXen47: Użyłem uproszczenia, ponieważ przeciętny aborcjonista jest takim śmieciem, że używa pojęcia "płodu" jako synonim tego, co w jego mniemaniu można zabijać - zwykle błędnie, ponieważ dogmatycznie uznaje on wykształcenie się układu nerwowego za cechę graniczną. Która płód zasadniczo ma.

Tak naprawdę okres płodowy jest poprzedzony okresem zarodkowym. Zarodek jest zaś już organizmem danego gatunku, tak więc prawdą jest, że życie
@Zuchwaly_Pstronk: nie w moim, nie postawilem tezy nigdzie. W światopoglądzie ludzi którzy są przeciwnikami aborcji nawet na etapie zlepku kilku komórek bo "to juz czlowiek, z tego powstanie czlowiek" masturbacja jest zabójstwem bo z plemnika również powstanie czlowiek. Plemnik to wczesniejszy etap rozwoju człowieka, tak samo jak zaplodnienie, zygota, zarodek czy płód są pozniejszymi. Staram się ustalić kiedy jest antykoncepcja, kiedy zabojstwo i DLACZEGO.