Wpis z mikrobloga

@doveo:
@ImInLoveWithTheCoco:
z samego płodu również dziecka nie będzie, potrzeba dostarczać mu pokarm co robi organizm matki ale rozumiem że mogliście omijać lekcje biologii. Przytoczyłem plemnika bo jest on częściej zabijany niż jajeczko drogą antykoncepcji ale właściwie metodyka nie ma znaczenia, wolicie się czepiać że plemnik to połowa zapłodnienia zamiast rozmawiać na temat? Wasz wybór. Nie odpowiedzieliście na pytanie gdzie jest granica, czy antykoncepcja to również zabijanie i
  • Odpowiedz
z samego płodu również dziecka nie będzie, potrzeba dostarczać mu pokarm co robi organizm matki ale rozumiem że mogliście omijać lekcje biologii.


@YodaMonster: Będzie, jeśli mu się nie przeszkodzi w rozwoju.
  • Odpowiedz
@doveo: więc plemnik również będzie człowiekiem jeśli mu się nie przeszkodzi. Przeszkadzanie w rozumieniu podania go do jajeczka w niewłaściwym momencie cyklu, stosowanie antykoncepcji itd.
  • Odpowiedz
@doveo: Czy wtedy ktoś świadomie i z premedytacją zabija potencjalnego człowieka? Po co się ktoś onanizuje skoro p---s służy do reprodukcji skoro nie ma zamiaru jej przeprowadzać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@YodaMonster: nie typie, życie ludzkie zaczyna się w momencie połączenia gamety męskiej i damskiej. Nie wcześniej nie później.

Antykoncepcje są różne i tak prezerwatywę czy środki hormonalne (chociaż w działanie tych ostatnich słabo wnikałem) ciężko uznać za morderstwo tak środki wczesnoporonne tak.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: I to jest postawiona PRZEZ CIEBIE granica, plemnik i komórka jajowa = nie czlowiek ale jak się połączą to już czlowiek. Ja zwyczajnie nie widzę tej roznicy bo wciąż rozmawiamy o budulcu potencjalnego przyszlego czlowieka, nie o samym człowieku.
  • Odpowiedz