Wpis z mikrobloga

@bh933901: fajnie tak rzucać frazesami bez uzasadnienia, argumentów dalej brak to trzeba wyzywać. Czemu jak zapyta się antyaborcjonistów o uzasadnienie to zaczynają się miotać i wyzywać? Teksty o iq, analfabetach itd. Ja jedynie zadałem pytanie gdzie jest granica między człowiekiem, a budulcem z którego powstanie człowiek i który można jeszcze zatrzymać ale widocznie zadanie pytania i oczekiwanie odpowiedzi Was niesamowicie frustruje. Dyskutujecie jak 5g szury i macie czelność porównywać oponentów
  • Odpowiedz
@doveo: No błagam. To równie dobrze ktoś jadący autem równie się godzi na śmierć w wypadku. Taka to logika. Niechciane ciąże są w wyniku wpadek, gwałtów lub gdy gdy płód jest uszkodzony.
  • Odpowiedz
Czemu jak zapyta się antyaborcjonistów o uzasadnienie to zaczynają się miotać i wyzywać?


@YodaMonster: bo aborcjoniści cały czas n----------ą 3 argumenty na krzyż i trzeba cały czas tłumaczyć im to samo. Po iluś razach może się znudzić, zwłaszcza że te argumenty to czysty monty python

Ja jedynie zadałem pytanie gdzie jest granica między człowiekiem, a budulcem z którego powstanie człowiek i który można jeszcze zatrzymać ale widocznie zadanie pytania i oczekiwanie odpowiedzi Was niesamowicie
  • Odpowiedz
@bh933901:

bo aborcjoniści cały czas n----------ą 3 argumenty na krzyż i trzeba cały czas tłumaczyć im to samo. Po iluś razach może się znudzić, zwłaszcza że te argumenty to czysty monty python


Znaczy się nie macie argumentów i stąd frustracja? Bo tak biologia mówi? Serio i to ma być argument? To tak jak napisać bo tak już jest i tyle. Dowód przez fałszywy
  • Odpowiedz
No ale plemnik i jajeczko również są przyszłym osobnikiem bo z nich takowy powstanie.


@YodaMonster: no właśnie nie. Dopóki się nie połacza stanowia tylko źródło informacji. Dopiero po połaczeniu zygota otrzymuje własny kod genetyczny, a tym samym przyszły osobnik otrzymuje unikalny zestaw cech. Usuwajac ciaże nieodwracalnie niszczysz przyszła osobę. Plemniki i komórki jajowe nie sa unikatowe, bo sa kopia genów właściciela. Spuszczasz się do kibla, ale nic nie przepada, bo
  • Odpowiedz
@bh933901

Na to pytanie odpowiada taka nauka, która nazywa się "biologia". Człowiek powstaje w momencie połączenia plemnika z komórką jajową. Powstaje wtedy płód, czyli organizm na wczesnym etapie rozwoju. Nie w momencie spermatogenezy czy jakimkolwiek innym, tylko w momencie zapłodnienia.


Definicja pwn;
  • Odpowiedz
Ale nie jest dozwolona w przypadku wpadki, którą również wymieniłem jako powód.


@TenXen47: Bo nie powinna być dozwolona w przypadku wpadki. Obecne prawo jest w porządku.
  • Odpowiedz
@doveo: A dlaczego nie, skoro nie wyrządza się tym nikomu krzywdy? Ewentualnie potencjalną krzywdę moralną? Dlaczego nie można zezwolić na bezbolesne oszczędzenie możliwych krzywd dziecku które może się z tego płodu rozwinie?
  • Odpowiedz
@doveo: Komu? Wedlug czyjej definicji?

Odbiera prawo do potencjalnego życia

Zabawa w boga to cała współczesna medycyna i nie tylko. Właściwie to cała obecna technologia.
  • Odpowiedz
@doveo: w imię wygody matki. Każda inna odpowiedź to fikoł. Niech ktoś majac c-----e życie sam decyduje czy chce je zakończyć czy kontynuować, a nie > nie chcę żeby ktoś miał słabe życie, dla jego dobra decyduję że nie będzie istniał
  • Odpowiedz