Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: Środki hormonalne blokują tez zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej wiec to także morderstwo. Rozumiem, ze jak nastąpi poronienie we wczesnej fazie ciąży co zdarza się stosunkowo często to kobieta odpowiada za zabójstwo? Czy jak kobieta pali p-------y bo nie wie, ze jest w ciąży to odpowiada karnie czy nie?
  • Odpowiedz
@YodaMonster: plemnik=materiał genetyczny ojca, nie rozwinie się dalej bez połaczenia z jajem, każdy zawiera taka sama informację, komórka jajowa=materiał genetyczny matki, każda zawiera taka sama informację, bez połaczenia z plemnikiem nic z niej nie będzie, zygota=UNIKATOWA kombinacja informacji zawartej w plemniku i komórce jajowej, jeśli nie zostanie usunięta powstanie z niej dorosły organizm, zniszczenie skutkuje bezpowrotna utrata powstałego w wyniku połaczenia gamet kodu genetycznego.
Aborcja to wymazywanie istnienia przyszłych osobników.
  • Odpowiedz
Rozumiem, ze jak nastąpi poronienie we wczesnej fazie ciąży co zdarza się stosunkowo często to kobieta odpowiada za zabójstwo? Czy jak kobieta pali p-------y bo nie wie, ze jest w ciąży to odpowiada karnie czy nie?


@yggdrasil: nie, bo to dysyc jasne dla cywilizowanego człowieka jest z iq przynajmniej 90 że żeby było przestępstwo musi być zamiar.

Środki hormonalne blokują tez zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej wiec to także morderstwo.
  • Odpowiedz
@doveo: A widzisz w jakim kontekście to pisze? ImInLoveWithTheCoco pisze że by było przestepstwo musi być zamiar. Na co ja odpisuje że jest coś takiego jak nieumyślne spowodowane śmierci.
  • Odpowiedz
@doveo: Ja nie chce odbierać mu możliwości. Chce natomiast dać matce (ewentualnie również ojcu) możliwości dokonania wyboru, gdy uznają to za jedyne słuszne bezbolesne oszczędzenie potencjalnych krzywd niechcianemu dziecku.
  • Odpowiedz
a czym jest plemnik jeśli nie człowiekiem we wczesnym etapie rozwoju?


@YodaMonster: myślałem że alternatywni specjaliści od 5g to kompletni analfabeci naukowi, ale jednak jesteś jeszcze ty
  • Odpowiedz
I to jest postawiona PRZEZ CIEBIE granica, plemnik i komórka jajowa = nie czlowiek ale jak się połączą to już czlowiek. Ja zwyczajnie nie widzę tej roznicy bo wciąż rozmawiamy o budulcu potencjalnego przyszlego czlowieka, nie o samym człowieku.


@YodaMonster: No i zaorane XD
Schabowy to też potencjalny człowiek, bo w schabowym jest białko, jeśli zjeb schabowego to z jego makro powstaną moje plemniki, a moje plemniki to potencjalny człowiek.
  • Odpowiedz