Wpis z mikrobloga

#szosa pora rozstać się z moim huraganem 2. Zmieniłem na reacto 400 i to był dobry strzał. Tylko korba do wymiany na dzień dobry. Zamiast bsa wchodzi 105 r7000
  • 20
  • Odpowiedz
@westu: przy mojej wadze romet cały się ugina:D na reacto jest inaczej. Inaczej jedzie się po nierównościach. Pozycja na rowerze też jest dużo lepsza. Lakier rometa do jakiś żart. Po pierwszej jeździe odpryski nawet na górnej rurze. Nie mówię, że romet to zło ale widzę jak daleko są w tyle za meridą. W romecie nawet mufa suportu jest licha. Czuć też dużą różnicę między 105 a claris. Mimo to polecam
  • Odpowiedz
@spootnik: dzieki. Pytalem bo sam mam 2+ i jestem bardzo zadowolony (pierwsza szosa), nie za bardzo wiem co moglbym usprawnic (zmienilem hamulce i opony wzgledem oryginalu). Upewniles mnie, ze wymiana na cos lepszego w moim przypadku nie ma sensu, to co mam w zupelnosci mi wystarcza.
  • Odpowiedz
@spootnik: no tak, to jestem sie w stanie zgodzic, sam mialem pomysl aby zmienic kasete co by wiecej po gorkach pojezdzic (30 lub 32 na gorze) a gdyby jeszcze bylo 11 stopni a nie 8 to w ogole super. Moze kiedys jak sobie odloze to zrobie jak Ty... ;)
  • Odpowiedz
@westu: nie wiesz co usprawnić w rowerze? :O usprawniaj wagę tzn. obniżaj - siodełko, sztyca, kierownica na karbony, widelec na full karbon, lżejsza korba, lżejsze koła i można zbić wagę o 1,5~2kg
  • Odpowiedz
@pierwszyy: od zakupu szosy (2mce) zbiłem już 5kg wagi, ale z siebie ;) Huragan ma juz karbonowy widelec, wazy
9.5kg, doloze 2x0.7l bidony i mam te 1.5kg wiecej, dla amatora to juz wydaje mi sie czepianie sie szczegolow ;P Wszystko to co napisales kosztuje i to nie malo. Ja chce tylko powiedziec, ze jestem pozytywnie zaskoczony co mozna miec za te 2k PLN jesli chodzi o Huragana. Zwyklemu szaremu obywatelowi
  • Odpowiedz
@westu: ja z siebie zbiłem blisko 15kg, a o kolejne kilogramy już jest coraz ciężej... oczywiście części kosztują ale można sobie to rozbić na raty - nie trzeba wszystkiego na raz wymieniać. Wszystkie podzespoły, o których pisałem nabyłem na ali (prócz opon, dętek itp.) ale szybko licząc koszt nie jest mały i średnio wychodzi ~100zł za ~100g wagi w dół.
  • Odpowiedz
@pierwszyy: 15kg... najs! Ja postaram sie juz wiecej w dol nie leciec bo wage mam spoko na ten moment. 100g/100zl brzmi naprawde drogo dla mnie, postaram sie na razie cieszyc z tego co mam :)

@spootnik: na jaka kasete zmieniales? nie wiem czy zdecydowac sie na 11-30 czy 11-32. Musze cos zmienic bo na duzych podjazdach 28 jest za malo dla mnie, nie mam jeszcze takiej pary w
  • Odpowiedz
@spootnik: o, jeszcze ciekawiej. A powiedz mi trzeba bylo jakos bardzo bawic sie przerzutka po wymianie z 11-28? Albo zmienic lancuch? Czy po prostu zmieniles kasete i dzialalo wszystko "out of the box"?
  • Odpowiedz
@westu: Teoretycznie łańcuch masz 108 ogniw. Będzie to działać bez regulacji ale braknie Ci łańcucha jak z przodu będziesz miał duży blat i z tyłu też będziesz chciał taki mieć. Nie powinno się tak łańcucha katować więc git:D
  • Odpowiedz
@spootnik: nie no tak nie krzyzuje, no to ekstra, jestem totalnie poczatkujacy jesli chodzi o serwis roweru wiec to dla mnie wazna informacja :) dzieki!
  • Odpowiedz
@westu: ja sam wszystko robię. W serwisie jak masz problem to Ci nie powiedzą co zrobili, że problemu już nie ma. A swoje skasują. Dlatego warto się uczyć, próbować.
  • Odpowiedz
@westu: kwota jest średnia, a średnią psują koła (alu stożek), które są najdroższe. Warto wymienić przynajmniej sztyce i kierownice na karbon, bo te elementy karbonowe wpływają zauważalnie na komfort jazdy - lepiej tłumią drgania.
  • Odpowiedz
@spootnik: pytanko, wymienilem kasete na 11-32 z tylu (oryginalna shimano, wczesniej byla 11-28 generalnie ten sam model) i przy pedalowaniu "chrobocze" delikatnie - czy to jest kwestia samej nowosci kasety i musi sie troche zetrzec zeby to przeszlo czy to cos innego? Dowalilem kasete dosc mocno (poprawialem pozniej jeszcze bo myslalem ze za lekko ja zakrecilem), wszystkie przerzutki wskakuja bez problemu.
  • Odpowiedz
@spootnik: no lancuch do tego czasu (czyli z poprzednia kaseta) byl ok tj. nie slyszalem nic podejrzanego, jest odpowiednio naciagniety. Kaseta rozni sie jednym blatem wiec nie jest to jakas ogromna zmiana, teoretycznie na 28 powinno byc ok a na calej kasecie jest ten "efekt". Czy to nie jest kwestia tego, ze kaseta sie jeszcze nie wyrobila? Wyczytalem ze dobrze jest wymieniac i kasete i lancuch na raz...
  • Odpowiedz