Wpis z mikrobloga

@lurkujacy: no dobra a jak kupiłem złoto jak było powyżej 2k USD to chce wiedzieć kiedy zarobię na tym. W końcu ma być niskie ryzyko, a póki co z tego niskiego ryzyka wynika tyle, że jestem w plecy.
  • Odpowiedz
@kotwica407: Jako, że podatek Belki jest -obligacje indeksowane inflacją-wyliczany od sumy inflacja+procent, czyli płacimy 19% podatek od inflacji więc wystarczy, że ona sięgnie około 5,25%
a posiadacz obligacji traci - rząd redukuje nam oszczędności,
  • Odpowiedz
@lurkujacy: czyli jednak nie ma gwarancji zysku na tym złocie, bo na razie nikt nie wie kiedy będzie powyżej 2100. Oczywiście możesz twierdzić, że w przyszłym roku odrobię, ale pełna gwarancję miałbym dopiero gdybyś zabezpieczył takie twierdzenie na swoim majątku u notariusza, ale że nikt nie wie co będzie za rok to i nikt nie będzie sobie za ręki odcinał. W 2011 pewnie wielu myslalo, że w 2012 odsprzedadza złoto drożej.
  • Odpowiedz
@lurkujacy: pewny zysk masz w Amber Gold, tam dawali gwarancję ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszędzie indziej nikt kto ma odrobinę rozumu nic nie zagwarantuje, bo w przypadku surowców wystarczy jakieś umocnienie dolara wynikające z nerwowki na rynkach i wszystkie surowce lecą. Nikogo wtedy ani inflacja ani dodruk interesował nie bedzie
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Powstrzymaj swe konie bo się zapędziłeś.

Model ryzyka musi obecnie uwzględniać znaczną inflację bazy monetarnej której skutkiem jest zwiększenie ryzyka na instrumentach dłużnych aż do poziomu pewności straty, jak na obligacjach.

Tu masz aktualne oprocentowanie obligacji. Zwróć uwagę na znak minus.

rentowność obligacji
  • Odpowiedz
@lurkujacy: ja podawałem przykład obligacji detalicznych, indeksowanych inflacja. To inny instrument niż ten, który Ty wskazujesz, nimi nie możesz swobodnie obracać na rynku. Przeciętny obywatel będzie zainteresowany właśnie detalicznymi.
  • Odpowiedz