Wpis z mikrobloga

@paczelok: PHP najlepszy, używam niemal codziennie. Kiedy 15 lat temu poznałem HTML, pomyślałem sobie, zajebisty język, ale dopiero kiedy odkryłem PHP, zrozumiałem czym jest prawdziwe programowanie, jednak sentyment do HTML pozostał - lubię tej język PROGRAMOWANIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@elf_pszeniczny: @kinesin1000 @Deamon38 @Nemeczekes pokażcie mi panowie jeden porządny framework do UI, który nie jest oparty o HTML + js i jest multiplatformowy. Pytam serio. Próbowałem Winforms, WPF, GTK, Qt i z każdym jest coś nie tak. O ile rozumiem dojebywanie się do wydajności electrona, bo to jest straszne gówno, o tyle bardzo ciężko znaleźć bardziej dojrzały i łatwy do nauczenia juniorów sposób prezentacji UI niż HTML + js.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: A jak klient sobie nagle wymyśli żeby był dostęp z mobilek?

@PortowySzczur: dobrze powiedziane, dodatkowo duże prawdopodobieństwo ze jak wejdzie jakas nowa platforma (zegarek, glass, tv, #!$%@? lodówka) to właśnie HTML/CSS/JS będzie wspierane jako pierwsze poza jakimś natywnym frameworkiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mithrindil: no. O ile podziwiam pewnych ludzi którzy mogą po prostu używać ncurses całe życie (sam to zresztą często robię) to rozumiem też biznes, który chce aby aplikacja była używana, móc łatwo zatrudnic ludzi i ją utrzymywać w miarę tanio, mieć wsparcie więcej niż 5 lat, najlepiej to tak ze 30. Co przetrwa kolejne 30 lat? Ciężko mi szczerze wyobrazić sobie coś bardziej stabilnego niż web, szczególnie przy rotacji technologii do
  • Odpowiedz
@paczelok: Przecież to się nie da zero jedynkowo określić tego, ze któryś język jest lepszy... powodzenia w programowaniu mikrokontrolerow i innych sterowników w pythonie czy javie, tak samo jak powodzenia w robieniu interfejsów www w cpp. I to i to da się zrobić, a w niektórych implementacjach może to być lepsze niż cokolwiek innego, no ale mimo wszystko to tak jakby ktoś w piłkę nożna grał piłka do kosza. Tez da
  • Odpowiedz