Wpis z mikrobloga

tak spontanicznie pomyślałem, że pojadę do #chorwacja, trasę bym najlepiej rozdzielił na 2 dni, z noclegiem np w #wieden albo gdzies w fajnym miasteczku po drodze, ruszam z #lodz, czy ktos z Was jechał w tamtym kierunku ostatnio i moglby podpowiedzieć którędy najlepiej dojechać do Puli? Zawołam przy okazji @MG78, bo kojarzę, że jakiś czas temu jechałeś w tamte rejony? ps. jadę osobówką, autostrady i winiety mi nie straszne, dzięki za pomoc!

#podroze #podrozujzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nalogowiec: pod koniec lipca jechałem do Rovinj z przystankiem w Wiedniu na 2 dni. To był okres gdzie na granicy slowensko-chorwackiej robiły się ogromne korki, więc Google Maps dużo pomógł ominąć główne przejście graniczne, gdzie były największe korki i poprowadził przez wąskie i kręte drogi w Słowenii i Chorwacji.
Ogólnie trasa z Polski: Ostrawa-Brno-Wieden-Lublana-Koper-Rovinj
Dodatkowo pomiędzy Wiedniem a Brnem jest jakaś droga rozkopana i tam też Google Maps prowadzi jakimś skrótem
  • Odpowiedz
@nalogowiec: 6 września wróciłem z Trogiru. jechałem przez Czechy, Austrię i Słowenię. Dosyć szybko byłem na miejscu bo ok 13h 9z woj. opolskiego). Na miejscu raj na Ziemii, ale ceny są takie jak w PL, a niektóre wyższe ;d I tak polecam w 100%, nad polskie morze nigdy sie nie wybiorę.
  • Odpowiedz
A czy Wiedeń chcesz zwiedzać czy tylko nocować?


@MG78: właśnie wiedeń nie jest must-have, jeśli jest jakaś bardziej optymalna trasa z pominięciem go, to bardzo chętnie, wtedy nocleg gdzieś indziej po drodze :)
  • Odpowiedz
@nalogowiec: Ja bym nocleg planował na twoim miejscu gdzieś w Słowenii albo przed granicą z nią w Austrii. Taka trasa powinna zająć około 8-9 godzin. Nocleg już w Słowenii* i zostanie mniejszy fragment trasy i tylko jedna granica do sforsowania.

O której zamierzasz wyjechać?

* - nie wiem jak teraz wyglądają dokładnie przepisy covidowe bo to wszystko się tak dynamicznie zmienia
  • Odpowiedz
@MG78: tak, z tego co czytałem na stronach MSZ tranzyt jest dozwolony (do 12h) przez węgry i słowenię, przy czym ci pierwsi wznowili kontrole na granicach (włącznie z pomiarem temperatury). W obu krajach nocleg jest zabroniony, więc wygląda na to, że uderzam w kierunku Wiednia, jak dojadę to tam nocleg, jak nie to po drodze, a jutro już docelowo do Puli, na strzał przez - najprawdopodobniej - Słowenię. Pozdr i do
  • Odpowiedz
@nalogowiec: tak jak pozostali mówią, Austria tylko tranzyt. Dzisiaj wracałem z cro w nocy austryjacy na granicy obce rejestrację puszczali , swoich wracających do kraju brali na boczek i badali. Odradzalbym noclegi. Trasę przejedziesz nocą w 10-12 h zależnie od destynacji. Załatw sobie zmiennika i udanych wakacji.
  • Odpowiedz