Wpis z mikrobloga

wczoraj dostałem mandat za to, że nie zatrzymałem się na STOPie. Zwolniłem mocno powoli się toczyłem. Policjant twierdził, że widział. Jeździł w pojedynkę oznakowanym radiowozem i mnie gonił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie czy rozumiecie jaki jest bezsens tego STOPu? On nie zmienia mojego pierwszeństwa, to tak jakby na jednym z pasów prosto ustawiono STOP przed przejściem dla pieszych. To jest skrzyżowanie skanalizowane - tak to się chyba nazywa, w tamtym miejscu mogę bezkolizyjnie wjechać a ktoś tam #!$%@?ł STOP. Za przejściem jest zatoka autobusowa, więc autobus zanim w nią skręci musi zmienić pas ruchu na ten. którym jadę ja. Tak samo tłumaczyłem policjantowi ale raczej miał #!$%@? więc powiedziałem, żeby pisał mandat byle szybko bo się spieszę. Oczywiście pełna kultura w rozmowie, nie mam w zwyczaju odnosić się bez szacunku. W drodze powrotnej miał kolejnego kierowcę więc chyba tam patrolował.

#polskiedrogi #prawodrogowe #przepisydrogowe #kierowcy #absurdydrogowe #gorzkiezale #zalesie
roszej - wczoraj dostałem mandat za to, że nie zatrzymałem się na STOPie. Zwolniłem m...

źródło: comment_15998110018LmbKuYom50sbjWooLYL1c.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: Mandat nie słuszny - stop ma na celu ostrożność, wyhamowanie prędkości co za różnica czy 1 km/h czy 0 jak jest spokojnie i przepuscisz innych ?

"Najważniejsze to by ludzie stosowali się do rzepisow w 100% raz gość przejdzie na stopie drugiego dnia zrobi zamieszki" chyba tak myślą niektórzy policjanci xD
#!$%@? do bycia policjantem powinni badać funkcje myślenia, policjant to powinien być człowiek myślący a nie robot!
  • Odpowiedz
@roszej: na STOPie masz się zatrzymać. Proste. Nie zatrzymałeś się więc słusznie oberwałeś mandatem.


@monarchy88: ale po cholerę ten stop tam jest. Rozumiem opa, bo faktycznie można tam wjechać bezkolizyjnie. Dobry punkcik do nabijania statystyk.
  • Odpowiedz
@Soczi: Po zdjęciu mogę się tylko domyślać, że przechodnie ograniczają się tam do spojrzenia tylko kątem oka na środkowy pas, olewając prawy i nie widząc nadjeżdżającego zza zakrętu samochodu.
  • Odpowiedz
  • 0
Po to jest tam ten stop żeby zatrzymywać, na rąbinie zawsze najgorsze kraksy były właśnie przez to że nie udzielali pierwszeństwa wyjeżdżając tak jak ty, stop w tym miejscu zmusza cię do udzielenia pierwszeństwa, polecam przejrzeć ino-online i się przekonać ile wypadków jest właśnie na tym skrzyrzowaniu
  • Odpowiedz
@roszej: No widzisz, a jak wczoraj było na głównej, że pieszy ma mieć na przejściu pierwszeństwo, ale musi się zatrzymać, to wszyscy byli zachwyceni - a to dokładnie taki sam debilizm.
  • Odpowiedz
@monarchy88 szkoda mi czasu na dyskusje z kimś kto nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zrob sobie test na ślepo, z 5 km/h samochód zatrzymuje się niemal w miejscu. Jeśli widzę, że dziecko się wyrywa matce to nie czekam aż mi wbiegnie pod koła tylko przewidując sytuację się zatrzymuje od razu, nigdzie nie napisałem, że znak stop nie oznacza pełnego zatrzymania. Sugeruję nauczyć się czytać a potem mędrkowac w Internecie, zwłaszcza jeśli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: to jest jeden z głupszych przepisów. Realnie nie ma żadnej różnicy czy się faktycznie zatrzymasz czy toczysz się 5 km/h, ale mandat zawsze można #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
  • 0
@monarchy88

@Agemaker: Wystarczy że berbeć co dopiero zaczął biegać wyrwie się matce z ręki i wbiegnie Ci pod koła, i nawet te 5km/h nikogo nie zbawi.


To akurat argument bez sensu, w tym przypadku szybciej zareagujesz tocząc się 5km/h z nogą na hamulcu niż ruszając ze stopu z nogą na gazie, którą dopiero musisz przestawić na hamulec.
  • Odpowiedz
@uhu8: z jednej strony masz rację choć czy państwo może bez rozumu i tam gdzie uważa wstawić STOP? To zdjęcie, które wstawiłem powinno raczej skłonić do refleksji kto takie coś wymyślił i zatwierdził. A mandat dostałem i tyle nie zatrzymałem się to trudno. Bardziej chciałem zwrócić uwagę na bezcelowość tego STOPu.

@monarchy88: no tak właśnie napisałem, gdybym się nie zgodził z mandatem to bym go nie przyjął. Chodzi
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski: dzbanek to ty jesteś. Napisałem we wpisie, że to że się na tym stopie zatrzymam nie powoduje, że komuś muszę ustąpić pierwszeństwa nic nie powoduje poza faktem zatrzymania. Jeżeli nawet się zatrzymasz i ruszysz, to pojazd który chce wjechać na twój pas nie ma pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
@Quokaa: mylisz się, kolizje i wypadki są w tym miejscu powodowane przez ludzi, którzy zjeżdżając myślą że są na rondzie. W miejscu w którym jest ten stop masz swój wydzielony pas do skrętu z którego korzystasz bezkolizyjnie. Teraz jak jest ten stop to musisz się zatrzymać ale nic więcej poza zatrzymaniem to nie zmienia nadal nawet nie musisz spojrzeć w lewo. tylko jedziesz dalej a następnie zmieniasz pas na lewy
  • Odpowiedz
@uhu8: właśnie nie, wypadki były ale nie w tej części skrzyżowania. Przypomina ono rondo i najczęściej do wypadków dochodziło gdy osoby które były już na skrzyżowaniu myślały że są na rondzie i nie ustępowały pierwszeństwa. Ten STOP (linię) namalowali prawdopodobnie dlatego, że inaczej musieliby wstawić znak STOP bezpośrednio w asfalcie na tym obszarze wyłączonym z ruchu ponieważ nie ma tam wysepki. A że na tym skrzyżowaniu już kilka razy zmieniano
  • Odpowiedz
@roszej: no oznakowanie w Polsce jest często do dupy, przesadnie asekuracyjne lub niekatualne (znak "30" i "roboty drogowe" gdzie remont skończył się rok wcześniej), to nie nowe odkrycie.
  • Odpowiedz