Wpis z mikrobloga

wczoraj dostałem mandat za to, że nie zatrzymałem się na STOPie. Zwolniłem mocno powoli się toczyłem. Policjant twierdził, że widział. Jeździł w pojedynkę oznakowanym radiowozem i mnie gonił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie czy rozumiecie jaki jest bezsens tego STOPu? On nie zmienia mojego pierwszeństwa, to tak jakby na jednym z pasów prosto ustawiono STOP przed przejściem dla pieszych. To jest skrzyżowanie skanalizowane - tak to się chyba nazywa, w tamtym miejscu mogę bezkolizyjnie wjechać a ktoś tam #!$%@?ł STOP. Za przejściem jest zatoka autobusowa, więc autobus zanim w nią skręci musi zmienić pas ruchu na ten. którym jadę ja. Tak samo tłumaczyłem policjantowi ale raczej miał #!$%@? więc powiedziałem, żeby pisał mandat byle szybko bo się spieszę. Oczywiście pełna kultura w rozmowie, nie mam w zwyczaju odnosić się bez szacunku. W drodze powrotnej miał kolejnego kierowcę więc chyba tam patrolował.

#polskiedrogi #prawodrogowe #przepisydrogowe #kierowcy #absurdydrogowe #gorzkiezale #zalesie
roszej - wczoraj dostałem mandat za to, że nie zatrzymałem się na STOPie. Zwolniłem m...

źródło: comment_15998110018LmbKuYom50sbjWooLYL1c.jpg

Pobierz
  • 38
@monarchy88
@uhu8 OPowi chyba raczej chodzi o to że ten stop nie ma tam żadnego sensu.
Pracowałem krótki okres w biurze projektowym które zajmowało się stricte projektami drogowymi. Często zarządca przy remoncie chciał aby zamienić ustąp pierwszeństwa właśnie na stop. Tyle że na to jest rozporządzenie że można zastosować stop w celu uspokojenia ruchu. Na tym zdjęciu wygląda jakby ten stop narysowany był z rozpędu.
Poza tym mój szef był naprawdę ogarnięty
@roszej 100% prawilny stop, a nawet jeśli nie, to prawo jest prawo i mandat się należy.
Pomijam fakt, że mendy piszą mandaty, żeby budżet poprawiać a nie bezpieczeństwo
@roszej Bezsensowny jak większość stopów, nic on tam nie daje, jak nie ma pieszego w pobliżu to mozna naprawdę bezpiecznie jechać bez zatrzymywania się. Chociaż akurat ten to jeden z bardziej bezsensownych. Dobrze widzę że ktoś zakończył tam DDR przejściem dla pieszych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: to trzeba napisać do zarządcy drogi że znak jest niezasadny i opisać sprawę a nie zalic się na wykopie. Policjant ma w #!$%@? że stop jest postawiony wg ciebie niepotrzebnie. Oni są od egzekwowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-ktory-znak-jest-wazniejszy-czyli-historia-skomplikowanego-sk,nId,2470567

Znak ostrzegawczy A-7 "ustąp pierwszeństwa" i znak zakazu "Stop" są w pełni "równorzędne" jeśli chodzi o kwestię pierwszeństwa - oba nakazują jego ustąpienie i oba umieszczane są na drodze podporządkowanej, przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem.   

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-ktory-znak-jest-wazniejszy-czyli-historia-skomplikowanego-sk,nId,2470567#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Mam nadzieję że nigdy ani siebie ani kogoś nie zabijesz bo jesteś dzbanek po prostu.
@roszej z jednej strony przepis jest precyzyjny i ogranicza interpretację pojęcia zatrzymania się, z drugiej strony toczenie się 5km/h jest równie bezpieczne jak zatrzymanie się, przy tej prędkości spokojnie można ocenić czy droga jest wolna oraz zatrzymać się natychmiastowo gdyby jednak nie była. No i trzeba bardzo umiejętnie hamować żeby uniknąć nieprzyjemnego efektu odbijania przedniego zawieszenia przy całkowitym zatrzymaniu. Jednak nadal Dura lex, sed lex.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: o, widzę Inowrocław. Ostopowane przez debili z CMG, którzy myślą, że to rondo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dura lex, sed lex. Niestety - zatrzymanie to zatrzymanie.
@monarchy88 ale nie rób #!$%@? z logiki, jazda 5km/h i analizowanie sytuacji na drodze a jazda 5km/h z nosem w telefonie to dwie różne sytuacje. W jednej widzisz i kontrolujesz to co sie dzieje mając natychmiastowy czas reakcji, w drugiej w ogóle nie patrzysz na drogę. Oddawaj prawo jazdy!
@Agemaker: G*wno kontrolujesz. Wystarczy że berbeć co dopiero zaczął biegać wyrwie się matce z ręki i wbiegnie Ci pod koła, i nawet te 5km/h nikogo nie zbawi. Jeżeli Ty też nie rozumiesz, że znak "stop" oznacza konieczność pełnego zatrzymania się, to lepiej Ty oddaj prawo jazdy.