Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mieliście robioną gastroskopię? Prawdopodobnie czeka mnie taki zabieg, więc szukam pro tipów jak sobie poradzić z odruchem wymiotnym.
  • 78
  • Odpowiedz
@AZ-5: miałem i błędem było czytanie opinii o tym na wykopie XD
Straszyli że boli i inne takie, a poszedłem i faktycznie nie jest to przyjemne, ale tylko z tego powodu że musisz leżeć w jednej pozycji i babka ci wkłada rurke XD
Mi babka psiknęła czymś do gardła, jakieś znieczulenie chyba żeby właśnie nie było odruchu wymiotnego
Nic nie bolało i żadnej traumy nie mam i się cieszę że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AZ-5: zrób sobie przez nos, nic nie boli, możesz normalnie oddychać, nawet mówić, chociaż i tak potem oczywiście bekasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie to kosztowało 100zł więcej niż zwykła gastroskopia
  • Odpowiedz
@AZ-5 miałem dwa razy - raz było w miarę ok (pomimo tego, że poza lekarzem patrzyło na mnie 20 studentów :)))), drugi raz był gorszy. Podstawa to spokojny i miarowy oddech. Jeśli się zestresujesz to będzie tylko gorzej. Spróbuj się rozluźnić i spokojnie oddychać.
  • Odpowiedz
@AZ-5: rada ode mnie (miałam 3 gastroskopie w życiu i niebawem czeka mnie kolejna bo muszę monitorować stan śluzówki żołądka) - wybieraj cienki endoskop! To się nazywa czasami gastroskopia bezstresowa / przeznosowa - rurki mają coś koło 5 mm, może więcej ale nie jest to straszne tak jak standardowa gruba rura. U mnie nie da się przez nos bo mam skrzywioną przegrodę nosową, ale sam cienki endoskop nawet przez gardło
  • Odpowiedz
@AZ-5: nie stresuj sie to trwa tylko chwile, szybko skoncza i po stresie, odruch wymiotny mialem przez sekunde tylko podczas wkladania kamery, pozniej juz tylko bekanie, ogolnie luzik, gorzej mialem przy kolonoskopii
  • Odpowiedz
@AZ-5: nie jest tak źle na tym badaniu, jak leżysz spokojnie, oddychasz tak jak mówią to badanie robi się całkiem szybko i da się przeżyć. Jak ktoś zaczyna się rzucać i panikować to dłużej schodzi i może boleć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AZ-5: dostajesz psika ze znieczuleniem na początku. Zasada jest taka że im bardziej będziesz się stawiał to będzie gorzej. Ciężko się rozluźnić, ale staraj się utrzymać równy oddech przez nos przez całe badanie. To powinno pomóc. Powodzenia :)
  • Odpowiedz
@JaTuNowy: Tak, tak dokładnie było. Jak narzeczona po badaniu spytała o wrażenia to powiedziałem tylko, że czuje się jakby stado murzynów mi gardło przeorało. Ale pośrednio dzięki temu badaniu rzuciłem palenie, także wygryw.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AZ-5: miałem dwa razy. Odruch wymiotny można opanować. Najważniejsze to nie panikować i równo, głęboko oddychać.

Nie ma się czego bać.

Wolę taka gastroskopia niż wizytę u dentysty.
  • Odpowiedz
@AZ-5 Generalnie to w #!$%@? nieprzyjemne badanie, ale ja nie wspominam jakoś bardzo źle, leżałem na boku, a oprócz lekarza była pani pielęgniarka która siedziała obok i uspokajała, ale też trzymała, żebym nie #!$%@? czegoś głupiego typu próba #!$%@? xD
  • Odpowiedz