Wpis z mikrobloga

Witam perfumiarze! Czas zrobić trochę miejsca na kolejne okazy do kolekcji. Mam dla was kilka ciekawych propozycji do podziału mililitrów.

1. Zadig & Voltaire - Tome 1 La Purete for Him

Fragrantica
Parfumo

Ten zapach trafił w moje ręce dość przypadkowo. Wszystko zaczęło się tak naprawdę od innych perfum: Guerlain L'Homme Ideal Cologne, czyli zachwycające połączenie cytrusów i migdałów. Czy może być coś wspanialszego? No właśnie... pewnego dnia zadałem sobie to pytanie i od razu padła odpowiedź: trzeba to sprawdzić. Szybki research i jest.

Bardzo lubię, gdy zapach który noszę jest nieliniowy, ewoluuje i jest w stanie zaskakiwać. Tak też jest w tym przypadku. W otwarciu byłem w stanie co jakiś czas wyczuć każdą z górnych nut pojedynczo, w różnej kolejności. Co jakiś czas docierały do mnie migdały, aby potem przejść w białe kwiaty afrykańskiej pomarańczy (jaśmin?!), a następnie w paczulę. Właśnie te dwie nuty - białe kwiaty i paczula - czynią migdał bardzo wytrawnym, więc z jednej strony jest on różny od tego z propozycji od Guerlain, a jednocześnie nadal jest w nim ten vibe, który tak bardzo przypadł mi do gustu. Gdy zapach osiadł, do gry weszły fasola tonka, nuty drzewne i piżmo, będące przyjemnym tłem dla ciągle obecnego migdału, czyniące go nieco bardziej słodkim.

Do podziału 50 ml w cenie 2,1 zł/ml. Odlewam od 10 ml.

2. L'Occitane en Provence - Eau des Baux

Fragrantica
Parfumo

W mojej opinii jest to bardzo ciekawa propozycja na sezon jesienno/zimowy, mocno noszalna i komfortowa. Zapach jest ciepły, przyjemnie otulający. Jest słodko dzięki wanilii i fasoli tonka. Wyczuwalny jest cyprys, kardamon i kadzidło, ale w bezpiecznych proporcjach nie czyniących kompozycji ciężką.

W moje ręce wpadł wcześniejszy wypust w butelce o poj. 100 ml, tj. sprzed downsizingu na 75 ml. Nie wiem czy przeszły jakąś reformulację przy zmianie pojemności flakonu.

Do podziału mam 50 ml w cenie 2,2 zł/ml. Odlewam od 10 ml.

3. Amouage - Beach Hut Man

Fragrantica
Parfumo

"Sen, wspomnienie lata..."

Tego zawodnika chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jedna z najlepszych propozycji na lato. Przed nami prawdopodobnie jeszcze kilka ciepłych, wczesnojesiennych dni, więc może zdarzyć się okazja, aby pachnieć plażową chatką. Zawsze też warto wziąć trochę na zapas.

Do podziału mam 60 ml w cenie 5,4 zł/ml. Odlewam od 5 ml.

4. Chanel - Egoiste Platinum

Fragrantica
Parfumo

Czy tak pachnie egoista? Być może. Piękny, uniwersalny zapach. Znany chyba wszystkim perfumiarzom klasyk, więc nie będę się o nim rozpisywał. W mojej ocenie 'must have' każdej kolekcji.

Do podziału mam 50 ml w cenie 2,6 zł/ml. Odlewam od 10 ml.

5. Xerjoff - XJ 1861 Zefiro

Fragrantica
Parfumo

"Zefiro urzeka i przenosi nas na niebiańskie wyżyny, zachwycając koktajlem żywic. Zapach oddaje hołd Rzymowi i jego barokowej alchemii. To intensywne i tajemnicze perfumy o zachwycającej i nieuchwytnej formule, podobnej do ezoterycznej mikstury."

Do podziału mam 30 ml w cenie 7,2 zł/ml. Odlewam od 5 ml.

Odlewam do brązowych dekantów z atomizerem. Koszt: 3 zł.

Na sprzedaż posiadam także kilka odlewek z mojej kolekcji. Można uzupełnić paczkę o fajne okazy do wypróbowania. Polecam.

6. Adnan Arcade Noir 8zł / 10 ml
7. Amouage Library Collection - Opus IV 24 zł / ~5 ml
8. Amouage Figment 21 zł / ~5 ml
9. Guerlain Bois Mysterieux 22 zł / 5 ml
10. Guerlain Santal Royal 22 zł / 5 ml
11. Jovoy Incident Diplomatique 23 zł / 5 ml
12. Tiziana Terenzi Laudano Nero 18 zł/ 5 ml
13. Xerjoff Zefiro 21 zł / ~3 ml
14. Zoologist T-Rex 55 zł/ 5 ml
15. Zoologist Rhinoceros 42 zł / 5 ml

Do cen odlewek należy doliczyć 3 zł za szklaną fiolkę z atomizerem. Dla zainteresowanych zdjęcia z dokładną ilością soku.

Flakony na sprzedaż:
16. L.T. Piver - Epices 79 zł / 100 ml
17. L.T. Piver - Cedre 79 zł / 100 ml

Wysyłka paczkomatem: 13 zł
Odbiór osobisty we Wrocławiu: 0 zł

Chętnych proszę o deklarację w komentarzach pod wpisem. Będzie mi łatwiej zapanować nad deklaracjami.

#perfumy #rozbiorka #rozbiorka71
terr0r_dr0ne - Witam perfumiarze! Czas zrobić trochę miejsca na kolejne okazy do kole...

źródło: comment_1599591906Vuf7d84o3aKz92GNR4LCuC.jpg

Pobierz
  • 25