Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefonu mojej rodzicielki do zamawiania paczek do paczkomatów. Konkretnie jednego, w jakiejś wiosce zabitej dechami na drugim końcu kraju.
Mieszkamy na śląsku, odbiorca jest z kujawsko-pomorskiego.

Ok, raz można się pomylić w numerze telefonu. Ale kilkanaście razy? Zaczyna mi to trochę podpadać, bo ktoś korzystając jedynie z mejla, którego można łatwo porzucić/zmienić, zamawia cholera wie co.

Napisałem mejla do #inpost z zapytaniem co mogę zrobić, jakie są opcje rozwiązania tego problemu. Odpisali mi, że napisali mejla do odbiorcy (odbiorca podawał swojego mejla i nr telefonu mojej matki). Niezbyt pomogło, bo dzisiaj pojawiły się 2 kolejne paczki. Ponownie pingnąłem inpost w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informuję, że firma Inpost nie ma wpływu na dane jakie podaje Nadawca podczas generowania etykiety."
Zajebista pomoc, dzięki bulwo!

Teraz pytanie do wykopowych znawców prawa: co zrobić? jak to rozwiązać? może ktoś miał podobny problem?
Jakby to było gdzieś bliżej, to bym podjechał i zaczął te paczki odbierać, ale nie będę dymał prawie 400km w jedną stronę, żeby komuś zrobić na złość

#kiciochpyta #paczkomaty #prawo
noelus - Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefo...

źródło: comment_1599584823tTLfmVa5aXvcEAPc0ieq9G.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • 2
@noelus #!$%@? mam podobnie z mBank. Ktoś notorycznie #!$%@? login do konta i blokuje mi dostęp do konta web. mBank nie może zmienić mi loginu i nic nie mogą zrobić (,)
  • Odpowiedz
@noelus: Ja też kiedyś tak zrobiłam XD ale ja Gdańsk, więc nie o mnie chodzi. Jakimś cudem zmieniłam ostatnią cyfrę numeru tel w apce Allegro i zamówiłam parę paczek. Skapnęłam się, kiedy przyszło do osbioru, że nie było sms. Pomyślałam, że muszę t opoprawić przy następnych zakupach i oczywiście siła działania „na automacie” sprawiła, że skapnęłam się, że znowu poszło na czyjś numer po fakcie XD dopiero za trzecim razem poprawiłam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: ja też kilkanaście paczek na stary numer telefonu zamówiłem bo raz źle podałem na allegro a potem zapomniałem zmienić. Wystarczy mieć krótką pamięć żeby tak pajacowac. Skapnąłem się za każdym razem jak stałem przy paczkomacie, wchodzę w aplikację a tam nie ma paczki i musiałem wpisywać recznie dane z maila
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 20
@Spofity Ten numer jest używany przez moją rodzicielkę od dobrych... kilkunastu lat. Wiec poprzedniego właściciela z miejsca skreślam, bo to aż niemożliwe.

@JokerBonifacy To nie Allegro, a Vinted, OLX i pare innych sklepów online/outletow z ubraniami

@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta Tez tak uważam. Raz-dwa się można pomylić. Ale normalny człowiek raczej by się zorientował, ze przez 1.5 m-ca nie otrzymuje kodu odbioru w appce; nie wspominając, ze po mejlu z InPostu do tej osoby, paczki
  • Odpowiedz