Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefonu mojej rodzicielki do zamawiania paczek do paczkomatów. Konkretnie jednego, w jakiejś wiosce zabitej dechami na drugim końcu kraju.
Mieszkamy na śląsku, odbiorca jest z kujawsko-pomorskiego.

Ok, raz można się pomylić w numerze telefonu. Ale kilkanaście razy? Zaczyna mi to trochę podpadać, bo ktoś korzystając jedynie z mejla, którego można łatwo porzucić/zmienić, zamawia cholera wie co.

Napisałem mejla do #inpost z zapytaniem co mogę zrobić, jakie są opcje rozwiązania tego problemu. Odpisali mi, że napisali mejla do odbiorcy (odbiorca podawał swojego mejla i nr telefonu mojej matki). Niezbyt pomogło, bo dzisiaj pojawiły się 2 kolejne paczki. Ponownie pingnąłem inpost w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informuję, że firma Inpost nie ma wpływu na dane jakie podaje Nadawca podczas generowania etykiety."
Zajebista pomoc, dzięki bulwo!

Teraz pytanie do wykopowych znawców prawa: co zrobić? jak to rozwiązać? może ktoś miał podobny problem?
Jakby to było gdzieś bliżej, to bym podjechał i zaczął te paczki odbierać, ale nie będę dymał prawie 400km w jedną stronę, żeby komuś zrobić na złość

#kiciochpyta #paczkomaty #prawo
noelus - Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefo...

źródło: comment_1599584823tTLfmVa5aXvcEAPc0ieq9G.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 12
@Mithrindil Dostaje kod na mejla. Odbierając paczkę musi podać numer telefonu i kod z mejla. NUMER TELEFONU. Jeżeli byłby to błąd, to przecież zorientowałby się po pierwszym razie.
  • Odpowiedz
Odbierając paczkę musi podać numer telefonu i kod z mejla.


@noelus: Nie musi, widać, że nie używałeś dawno maili do odbierania paczek :P Od jakiegoś czasu inpost przestał wysyłać linki do kodów QR w SMSie, za to osadza QR jako obrazek w mailu. Jak idę do paczkomatu to skanuję QR bezpośrednio z maila z telefonu.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 1
@wt_f @twarzczlowieka @Cash1337 dobra, dobra. Zapomniałem o kodzie QR ;)
W dalszym ciągu: QR jest tuż nad nr telefonu. No przecież rzut oka wystarczy żeby się zorientować: „ej, to nie jest mój numer”.
Zwłaszcza przez 1.5 m-ca...
  • Odpowiedz
@noelus fakegps nie pomoże. Kiedyś chciałem żeby babcia odebrala moja paczkę więc poprosiłem ja żeby podeszła do paczkomatu, a reszta zajmę się ją. Nie zadziałało xd
  • Odpowiedz
@noelus: ja miałem podobną sytuację gdy ktoś używając mój nr telefonu na OLX, sprzedawał radia samochodowe bez panela i jakieś podejrzane telefony komórkowe. Na szczęście ogłoszenie usunięto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@noelus: daj człowiekowi w spokoju zamawiać narkotyki. Najwyżej mama pójdzie do więzienia. Nie rób z igły widły, ziom. Trochę empatii.
  • Odpowiedz