Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefonu mojej rodzicielki do zamawiania paczek do paczkomatów. Konkretnie jednego, w jakiejś wiosce zabitej dechami na drugim końcu kraju.
Mieszkamy na śląsku, odbiorca jest z kujawsko-pomorskiego.

Ok, raz można się pomylić w numerze telefonu. Ale kilkanaście razy? Zaczyna mi to trochę podpadać, bo ktoś korzystając jedynie z mejla, którego można łatwo porzucić/zmienić, zamawia cholera wie co.

Napisałem mejla do #inpost z zapytaniem co mogę zrobić, jakie są opcje rozwiązania tego problemu. Odpisali mi, że napisali mejla do odbiorcy (odbiorca podawał swojego mejla i nr telefonu mojej matki). Niezbyt pomogło, bo dzisiaj pojawiły się 2 kolejne paczki. Ponownie pingnąłem inpost w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informuję, że firma Inpost nie ma wpływu na dane jakie podaje Nadawca podczas generowania etykiety."
Zajebista pomoc, dzięki bulwo!

Teraz pytanie do wykopowych znawców prawa: co zrobić? jak to rozwiązać? może ktoś miał podobny problem?
Jakby to było gdzieś bliżej, to bym podjechał i zaczął te paczki odbierać, ale nie będę dymał prawie 400km w jedną stronę, żeby komuś zrobić na złość

#kiciochpyta #paczkomaty #prawo
noelus - Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefo...

źródło: comment_1599584823tTLfmVa5aXvcEAPc0ieq9G.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@noelus: możesz spróbować zgłosić do UOKiK (albo tego drugiego, nie pamiętam :(), że dostajesz niechciane informacje od firmy InPost i nie wiesz co z tym zrobić, bo stwierdzili, że nie odpowiadają za komunikację, którą sami wysyłają.

Ale osobiście to nie polecam żeby ktokolwiek szedł te paczki odbierać za niego, bo to pewnie prochy. Spróbuj szczęścia na bagietach.
  • Odpowiedz
Ale osobiście to nie polecam żeby ktokolwiek szedł te paczki odbierać za niego, bo to pewnie prochy. Spróbuj szczęścia na bagietach.


@ChacharZWarszawy: sprawdziłem kilka adresów nadawców, wychodzi, ze to ciuchy z Vinted - a przynajmniej Vinted jest cechą wspólna adresów mejlowych.

3/4 paczek to Vinted, pozostałe to różne sklepy i outlety z ciuchami. Mam nadzieję, że to faktycznie "tylko" ciuchy. ;P

Nadawcy paczek pewnie nie podadzą mi danych odbiorcy, bo RODO,
  • Odpowiedz
@Felix_Camora: myślałem nad tym, żeby oddawać te kody, albo za flachę jakiemuś mirkowi z tego miasta zlecić odbiory. Ale tak jak mówie - i w sumie sami możecie sprawdzić miejscowość odbiorcy - Bytoń. Wiocha w kuj-pom gdzie psy dupami szczekają i mieszka tam z 500 osób
  • Odpowiedz
@Felix_Camora: o, w sumie o tym nie pomyślałem! Kiedyś była taka możliwość, przez biuro obsługi klienta. Tej wrzuconej do paczkomatu nie ma sensu, bo szybciej ją odbierze, ale jak pojawi sie nowa paczka, jeszcze nie nadana, to pomyślę nad tym ;P
  • Odpowiedz
Wiecie, ogólnie miałbym to w dupie, jakby to zdarzyło się raz czy dwa. Ale to się dzieje już od prawie 1.5 m-ca; kilkanaście paczek w tym okresie wpadło "na konto" mojej matki.
Dobrze, ze paczkomaty już nie wysyłają smsów, więc tylko appka wyrzuca powiadomienia. Niemniej, nie chce, żeby ktoś wykorzystywał ten numer telefonu do czegokolwiek.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny:

fakegps + otwórz skrytkę zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Voyager-1: Skorzystałem z powyższego protipa i zainstalowałem na firmowym telefonie z androidem fakegps, nakierowalem na ten paczkomat. Sprawdziłem w appce paczkomatów, najbliższe paczkomaty - pokazuje ten który powinien. 375km dalej niż ja aktualnie jestem xD Bardzo fajnie, bardzo fajnie.

Także mam go na radarze, będę polował ;) Druga paczka widzę jest zarejestrowana, postaram podziałać nad przekierowaniem
noelus - @elf_pszeniczny:
 fakegps + otwórz skrytkę zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Voyager-1...

źródło: comment_1599588514wYSVPELOHOGsXey4y2kj7m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz