Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefonu mojej rodzicielki do zamawiania paczek do paczkomatów. Konkretnie jednego, w jakiejś wiosce zabitej dechami na drugim końcu kraju.
Mieszkamy na śląsku, odbiorca jest z kujawsko-pomorskiego.

Ok, raz można się pomylić w numerze telefonu. Ale kilkanaście razy? Zaczyna mi to trochę podpadać, bo ktoś korzystając jedynie z mejla, którego można łatwo porzucić/zmienić, zamawia cholera wie co.

Napisałem mejla do #inpost z zapytaniem co mogę zrobić, jakie są opcje rozwiązania tego problemu. Odpisali mi, że napisali mejla do odbiorcy (odbiorca podawał swojego mejla i nr telefonu mojej matki). Niezbyt pomogło, bo dzisiaj pojawiły się 2 kolejne paczki. Ponownie pingnąłem inpost w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informuję, że firma Inpost nie ma wpływu na dane jakie podaje Nadawca podczas generowania etykiety."
Zajebista pomoc, dzięki bulwo!

Teraz pytanie do wykopowych znawców prawa: co zrobić? jak to rozwiązać? może ktoś miał podobny problem?
Jakby to było gdzieś bliżej, to bym podjechał i zaczął te paczki odbierać, ale nie będę dymał prawie 400km w jedną stronę, żeby komuś zrobić na złość

#kiciochpyta #paczkomaty #prawo
noelus - Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefo...

źródło: comment_1599584823tTLfmVa5aXvcEAPc0ieq9G.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@footix: tak, właśnie miałem pisać, ze rozmawiałem dzisiaj z supportem i to samo mi przekazano. Jako odbiorca mogę przekierować do innego paczkomatu lub punkty POP tylko w momencie, kiedy paczkomat docelowy będzie pełen (wówczas otrzymuję mejla i tam jest opcja "przekieruj")
  • Odpowiedz
Paczka dzisiaj nie została wydana do doręczenia, doręczą ją pewnie jutro.

W każdym razie, (pewnie osobnym wpisem) zawołam Was wszystkich plusujących mój pierwszy komentarz i dorzucę tych plusujących najbardziej gorące komentarze w tym wątku (i tych osobno wołających też!), ponieważ mimo, że nie mogę jej przekierować; oraz mimo, że fakegps prawdopodobnie nie zadziała z takiej odległości… mam pewnego asa w rękawie ;)

Stay tuned!
noelus - Paczka dzisiaj nie została wydana do doręczenia, doręczą ją pewnie jutro.

...

źródło: comment_15996635831dLdLSmHCA3uJCYBrUPyAE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dane do odbioru paczki dostaje też chyba na maila. Może zamawia coś żeby go nie wyłapali przez nr tel. A przez e-maila trudniej
  • Odpowiedz