Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefonu mojej rodzicielki do zamawiania paczek do paczkomatów. Konkretnie jednego, w jakiejś wiosce zabitej dechami na drugim końcu kraju.
Mieszkamy na śląsku, odbiorca jest z kujawsko-pomorskiego.

Ok, raz można się pomylić w numerze telefonu. Ale kilkanaście razy? Zaczyna mi to trochę podpadać, bo ktoś korzystając jedynie z mejla, którego można łatwo porzucić/zmienić, zamawia cholera wie co.

Napisałem mejla do #inpost z zapytaniem co mogę zrobić, jakie są opcje rozwiązania tego problemu. Odpisali mi, że napisali mejla do odbiorcy (odbiorca podawał swojego mejla i nr telefonu mojej matki). Niezbyt pomogło, bo dzisiaj pojawiły się 2 kolejne paczki. Ponownie pingnąłem inpost w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź: "Uprzejmie informuję, że firma Inpost nie ma wpływu na dane jakie podaje Nadawca podczas generowania etykiety."
Zajebista pomoc, dzięki bulwo!

Teraz pytanie do wykopowych znawców prawa: co zrobić? jak to rozwiązać? może ktoś miał podobny problem?
Jakby to było gdzieś bliżej, to bym podjechał i zaczął te paczki odbierać, ale nie będę dymał prawie 400km w jedną stronę, żeby komuś zrobić na złość

#kiciochpyta #paczkomaty #prawo
noelus - Słuchajcie, mam pytanie. Od pewnego czasu ktoś nagminnie używa numeru telefo...

źródło: comment_1599584823tTLfmVa5aXvcEAPc0ieq9G.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Felix_Camora: myślałem nad tym, żeby oddawać te kody, albo za flachę jakiemuś mirkowi z tego miasta zlecić odbiory. Ale tak jak mówie - i w sumie sami możecie sprawdzić miejscowość odbiorcy - Bytoń. Wiocha w kuj-pom gdzie psy dupami szczekają i mieszka tam z 500 osób


@noelus nie przesadzaj, nie jest tak źle w tym Bytoniu
  • Odpowiedz
@halucyna: przyznaję, nie miałem ostatnio czasu tego ruszyć ;/ Ale tak, paczki dalej przychodzą.

Fakegps nie działał - telefonu nie zrutuje, bo to służbówka, a sam mam iOS, wiec tym bardziej nie zadziała zaden fakegps.

Mejle od inpostu do tej osoby nie pomogły. Ogólnie moje kolejne mejle do @paczkomaty_pl zostały zlane. Świetny support bulwo!

Miał być plan C, uwzględniający pomoc mirka mieszkającego w bliskiej okolicy tego paczkomatu, ale chyba się wycykał,
  • Odpowiedz
@noelus rozwiazala sie jakos sprawa ? Od kilku dni moja mama ma podobnie, z tym że oprócz nr telefonu są pełne jej dane i paczkomat obok domu, odebrała 3 paczki i są to jakies losowe przedmioty opłacone, jest sobota to nigdzie się nie można dodzwonić
  • Odpowiedz
  • 1
@memfis91 zgłosiłem do paczkomatów, ale zlali mnie i twierdzili ze to niemożliwe i nie maja wpływu na dane na etykietach. Wysyłali jakieś mejle na ten adres, ale tez bez odzewu. Zgłosiłem do UODO, wysłałem wszystkie screeny, zaczęli drążyć, kazali zgłosić na policję. Może to jakos ruszyło inpost, bo zanim zebraliśmy się ze wszystkim na policję… skończyło się. Dosłownie z dnia na dzień.
Nie wiem czy zablokowali coś po swojej stronie czy ktoś
  • Odpowiedz