Wpis z mikrobloga

Hej mirki z #gdansk, mieszkam tutaj od dwoch dni na Wrzeszczu i chciałbym wszystko powoli ogarniać. Jakie apki warto zainstalować oprócz JakDojade, cos od biletow, coś od jedzenia (macie jakieś podobno fajne aplikacje dot. gastro, ale nie pamietam co i jak). Co polecacie zobaczyć i polećcie jakieś fajne puby, kluby, restauracje też nie za miliony monet.
Same hasła a już sobie będę wyszukiwał. Muszę też powiedzieć, że niby wrzeszcz a jakoś tak cicho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#trojmiasto #wrzeszcz
  • 60
@FinekPoker: najlepsza pizza we wrzeszczu to moim zdaniem Tutam, rosmarino i na okragło mogą być. Z miejsc na piwko, to browar vrest jest przyjemny. Na planszówki i piwko (spoko wybór) Graciarnia. Na kawę Sztuka Wyboru. Z azjatyckich Chang jest niezły. Kiedyś poleciłbym Pobite gary, ale mają tendencje spadkową w jakości i wzrostową w kwestii cen. Lody spoko są w Kwaśniaku, a slony karmel tez daje radę. Nox sporo tych miejsc.
@FinekPoker: serio? xD trochę wtopa. Przypomniało mi się jeszcze o PyraBar, wszystko z ziemniaków, wszystko tanie i w stylu PRL, ale bardzo smaczne :) i jest jakiś kratowy kebab Zmiana, ale do tej pory nie odważyłam się tam zjeść, więc tylko w ramach ciekawostki mówię :D
@FinekPoker: jako król gdańska: z pubów we wrzeszczu polecam tylko klub Ziemia. Kiedyś był jeszcze kurhaus na wajdeloty, teraz zmienił wlascicieli i nazywa sie lang fuhr, nie byłem tam jeszcze, ale teoretycznie powinno byc to samo spoko towarzystwo. Masz też Alebrowar bar i Między Beczkami, ale moim zdaniem #!$%@?, sztywny klimat. Nie wiem też w sumie jakim człowiekiem jestes i czego szukasz, ale jakby co chetnie pomoge
@FinekPoker: wolt do jedzenia, glovo, uber eats, transport: jakdojade, jakiś rozklad skm/ztm (wygodnie dodać jako zakładka w telefonie przystanek który Cie interesuje), uber, bolt, freenow, taxipolska, z carsharingow: traficar, mimove, panek, skutery elektryczne i hulajnogi: blinkee, Quick i też bolt.
@FinekPoker na śniadania aioli, na piwko do polufki (fajne miejsce na planszówki, piwko albo mecz), na lunch koniecznie chochla (pycha zupy tam mają, serio), dobry stosunek ceny do ilości i jakości jest też na lunchu w aioli, mogę też polecić avocado vegan spot (Maja bardzo dobre wrapy), lody są świetne w sztuce lodów, w słonym karmelu też dobre i mają czasem wegańskie smaki, dobra kawę robią na alternatywnymi metodami robią w fukafe,
@FinekPoker jak dojadę, skycash, uber, traficar, mimoove, panek, 4 mobility, trójmiasto.pl, pyszne.pl. Z żarcia masz food hall w galerii metropolia, dwa bary mleczne (syrena i akademicki), makarony w Niko, picka i makarony w Tutam, Krowarzywa, na Wajdeloty jest Avocado vegan bistro, w Bałtyckiej Asian Hung i meksykańskie żarcie. Miejsc do żarcia jest więcej ale te najlepiej znam i mogę polecić jak chcesz coś niedrogo zjeść.
@FinekPoker: z jedzenia w Gdańsku to Rosmarino, Moja Gruzja, Wozownia Gdańska - co prawda tylko Rosmarino we Wrzeszczu, ale do reszty można się dotelepac.

Kwestie zabawowe to na pewno Elektryków/B90, Ziemia, Protokultura, Mechaniczna Pomarańcza i kawałek dalej sopocki Sfinks.

Z apek to jak ludzie pisali: jakdojade, Uber i inne korpo, które egzystują w innych miastach wojewódzkich. Jednak za najwazniejszy portal można tutaj uznać trójmiasto.pl - nie widzialem, aby inne miasto miało
@FinekPoker ogarnij w glownym original burger i browar piwna. I EX machina z najlepszymi miksturkami zycia. We wrzeszczu nie ma ciekawych miejsc gdzie mozna tanio sie najesc, moze poza I-100gram czyli jedzenia na wage na rogu miszewskiego i grunwaldzkiej. Wszedzie hipsterskie, drogie G.
@FinekPoker: w Gdyni idziesz na burgera do knajpy Śródmieście. Na azjatyckie idziesz do lolo Thai Jolo (kto mówi haos ten nie był tam). W Sopocie idziesz na dworzec do tam gdzie zawsze na śniadanko za 10zl, poza tym Sopot to raczej na spacery bo nic innego tam nie ma. W Gdańsku idziesz na pachołek, drugi taki jest na Chełmie. Na żarcie idziesz do meat shack BBQ (najlepiej z finebite i masz