Wpis z mikrobloga

@ropucha_paskowka: nie #!$%@?ć, stosować się do PoRD, starać się być skupionym i mieć trochę wyrozumiałości oraz życzliwości dla innych (wszystko to tyczy się obu stron) ¯\_(ツ)_/¯ Najniebezpieczniejsze chyba jest wyprzedzanie bez przepisowej odległości, wyprzedzanie na pasach i wymuszanie podczas skrętu (przecinając pasy / DDR). Bycie jednocześnie pieszym, rowerzystą i kierowcą trochę poszerza horyzonty. IMO może też są jakieś braki w szkoleniu, mi sporo takich dobrych wzorców na temat kultury jazdy zostało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@ropucha_paskowka: bardzo duzo pracy u podstaw. po obu stronach. na wielu etapach. szeroko zakrojona edukacja dotyczaca relacji kierowca-rowerzysta, zmiany w infrastrukturze czy przepisach, ale to kropla w morzu.

najwiekszym problemem jest typowa polska mentalnosc, a nasza mentalnosc czesto wynika z inspirowania sie mentalnoscia ludzi u wladzy.

problemy sa jeszcze w innych miejscach - kazdy moze dojsc do tego samodzielnie. przykladowo jesli masz stabilna prace/biznes, nigdzie nie musisz sie spieszyc na zlamanie
@ropucha_paskowka: zaostrzyc przepisy do #!$%@? lap i bolesnej sterylizacji za spowodowanie wypadku ze skutkiem smiertelnym, okaleczeniem lub pod wplywem srodkow oraz zaostrzyc trzydziestokrotnie kary za stworzenie zagrozenia na drodze, zaostrzyc prawo pod katem rowerow i zezwolic policji na strzelanie do uciekajacych z miejsca zdarzenia.
@ropucha_paskowka: Jeździć zgodnie z przepisami.
Tylko tyle.
Bez wyprzedzania na gazetę, bez wymuszania pierwszeństwa itd.
Jeżdżę różnymi pojazdami po drogach i to co obserwuję to jest po prostu dramat.
Żaden kierowca na drodze nie jeździ zgodnie z przepisami (włączając mnie oczywiście).
Od tak głupich spraw jak przekraczanie prędkości przez agresywne, niezgłaszane manewry, wymuszenia, zajeżdżanie drogi na celowym utrudnianiu innym życia kończąc.
Wyjeżdżam motocyklem z miejscowości, jeszcze nie minąłem znaku końca terenu
@Wyrewolwerowanyrewolwer: oj tak byczq. Jazda dwoma kołami czy to z silnikiem czy bez po drogach uczy pokory. Mnie jazda na skuterze nauczyła jak kruche jest życie i jak łatwo kogoś samochodem w mieście zabić. Na rowerze zawsze środek pasa bo debile na prawdę nic nie kumają. Nie można kierowcy dać cienia szansy, że się zmieści bo to będzie próbował właśnie zrobić.
chciałbym zadać pytanie jako osoba spoza środowiska. Co należałoby zrobić w Polsce aby wypadków kierowca-rowerzysta było mniej?


@ropucha_paskowka:

Wymusić na władzy aby Policja pojawiła się na polskich drogach.

Co z tego, że podniesiemy mandaty do 10 000 za przekroczenie prędkości jeśli szansa na otrzymanie mandatu jest mniejsza niż na trafienie szóstki.

Praktycznie na polskich drogach nie ma Policji. Ja mam prawko od 12 lat, podczas tych 12 lat byłem tylko raz
@Cymerek: najpierw to ta Policja musi być odpowiednio wyszkolona i działać w celu zwiększenia bezpieczeństwa, a nie budżetu. mam znajomą, policjantkę - 12 lat służby. wiesz ile realnych szkoleń było w jej jednostce przez ten czas?
0.
ale na papierku było ich kilkadziesiąt, każdy dostawał do podpisania, że szkolenie się odbyło. zafascynowany zapytałem - to skąd policjanci mają się uczyć? cytuję - "we własnym zakresie albo od starszych kolegów". i z