Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg
  • 538
@Sm3rf1k
@starypijany123

A gdyby ta droga prosta była odchylona o 30 stopni to już dajecie kierunkowskaz? Pewnie tak, a 15? Od ilu stopni nie trzeba dawać kierunkowskazu? Wasze podejście jest głupie, bo subiektywne, @Koronanona ma rację, bo można to stosować w każdej sytuacji, niezależnie od tego pod jakim kątem względem drogi głównej leży droga podporządkowana.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Koronanona: ej, ale naginanie przepisów pod swoje widzimisię wcale nie jest takie sprytne jak Ci się wydaje. Przy wyprzedzaniu jest obowiązek, przy zjeździe z ronda również. W pierwszym przypadku zmieniasz pas ruchu (dwukrotnie, chyba że jest kilka pasów ruchu w tym samym kierunku), w drugim kierunek jazdy.
Jeżeli jedziesz ciągle drogą, która ma jeden pas i brak rozgałęzień i skrzyżowań, to nie zmienisz ani pasa ruchu, ani kierunku, więc kierunkowskaz nie
ok, zgadzam się z wami, przekonaliście mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od dziś zgodnie z wasza logika na każdym zakręcie i łuku włączam kierunkowskaz i przestaje go używać przy wyprzedzaniu i zjeżdżaniu z ronda xD


@Koronanona: i nadal nic nie rozumiesz. Ja prostszym językiem już nie potrafię. Opka ogarnęła, mam nadzieję, że ty też dasz radę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sm3rf1k

@starypijany123


A gdyby ta droga prosta była odchylona o 30 stopni to już dajecie kierunkowskaz? Pewnie tak, a 15? Od ilu stopni nie trzeba dawać kierunkowskazu? Wasze podejście jest głupie, bo subiektywne, .

@Prof_Memologii: zależy jak jest to przedstawione na znaku. No i jedyna subiektywność jest po sobie osoby stawiającej znaki. Jeżeli znak pokazuje łuk czy inna zmianę kierunku, to jadąc tam należy włączyć kierunkowskaz. Jeżeli pokazuje drogę na wprost,
@cytmirka: różowe bmw kontra firmowa skoda :) ciężki pojedynek. Gdyby w bwm były montowane kierunkowskazy, to musiałby mrugnąć jako, że zjeżdża z drogi z pierwszeństwem. Pozdrawiam zza kółka
@cytmirka wrzuć lewy dla świętego spokoju. Przepisy przepisami, nie wiem jak to wygląda według książki i wykopowych omnibusów, ale tutaj to nic nie zaszkodzi a może tylko pomóc. Nie chodzi o tego w białym, bo on ma pierwszeństwo i tak, ale jak Ci ktoś za plecami jedzie to #!$%@? wie co może pomyśleć, i będzie musiał dęba stawać jak się nie domyśli że chcesz przeciąć prosto.

No chyba że tam mieszkasz, to
@Krupier boże, podziwiam że Ci się chce () ja się niesamowicie triggeruje, od 10 minut czytam ten wątek i rzucam bluzgami xD

Ja rozumiem, że ludzie nie znają przepisów. Że nie czytali kodeksu. Przyzwyczaiłam się już do tego, że chyba jestem nieliczna osobą, która robi takie rzeczy. Ale nawet na ten słynny chlopski rozum można to sobie przekalkulować, wystarczy że jeszcze by tam była jedna
boże, podziwiam że Ci się chce () ja się niesamowicie triggeruje, od 10 minut czytam ten wątek i rzucam bluzgami xD

Ja rozumiem, że ludzie nie znają przepisów. Że nie czytali kodeksu. Przyzwyczaiłam się już do tego, że chyba jestem nieliczna osobą, która robi takie rzeczy. Ale nawet na ten słynny chlopski rozum można to sobie przekalkulować, wystarczy że jeszcze by tam była jedna droga
@Krupier ja w ogóle nie rozumiem powiązania pierwszeństwa z kierunkowskazem. Co ma piernik do wiatraka xD

@SpalaczBenzyny nie napisałam, że jestem jedyna, ale litości - jakby tam była jeszcze droga w lewo, a chciałbyś pojechać prosto, też byś wrzucał kierunek w lewo? A jakby była sygnalizacja świetlna? Co ma pierwszeństwo do kierunkowskazów? Nic
W prawo z kierunkiem, prosto bez ale... są takie skrzyżowania, że debile nie używają kierunku w prawo (bo prawie nikt nie jeździ nimi prosto) i kierowcy którzy je znają używają kierunku w lewo aby zasygnalizować osobom na podporządkowanej ze jednak jadą „prosto” i mozna sie włączać do ruchu
Zgadzam się z tobą. Powiedzmy że jest duży ruch i co nagle stają na głównej bez kierunkowskazu i czekają? Skąd ma wiedzieć ten za tobą o co chodzi?


@mattz_: No ja to bym pomyślał, że skoro koleś nie miga i staje, to oznacza, że jedzie prosto i ustępuje pierwszeństwa.
@Koronanona:

ale przecinając os jezdni i przeciwny pas zmieniam mój pas ruchu xD


Nie. Bez sensu argument. Idąc tą logiką, zawsze przejeżdżając przez skrzyżowanie, zmieniasz pas ruchu.

a zjeżdżając z głównej drogi zmieniam kierunek jazdy


Też nie. Nie ma w przepisach w ogóle takiego manewru jak "zjazd z drogi głównej". To twój wymysł.

Mylisz zmianę kierunku jazdy ze zmianą pasa ruchu i jeszcze innych pouczasz. Trochę wstyd.
tak, nie zmieniam mojego toru jazdy, ergo nie zmieniam kierunku jazdy, ergo nie wrzucam kierunkowskazu.


@Krupier: Zmieniasz TOR JAZDY I WŁĄCZASZ KIERUNEK. Tor jazdy bieżący jest po łuku w prawo i jak chcesz opuścić ten tor, włączasz kierunkowskaz.

Dżizas czy to takie trudne? Później mamy na drodze jełopów co pokazują głupoty i wprowadzają w błąd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
tak, nie zmieniam mojego toru jazdy, ergo nie zmieniam kierunku jazdy, ergo nie wrzucam kierunkowskazu.

@Krupier: Zmieniasz TOR JAZDY I WŁĄCZASZ KIERUNEK. Tor jazdy bieżący jest po łuku w prawo i jak chcesz opuścić ten tor, włączasz kierunkowskaz.

Dżizas czy to takie trudne? Później mamy na drodze jełopów co pokazują głupoty i wprowadzają w błąd.
@kupkesobieciagne:

Nie zmieniasz kierunku jazdy.

No jak widać trudne skoro nie rozumiesz. ¯_(ツ)_/¯

@pawel1410: