Wpis z mikrobloga

Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj coś ode mnie. Takie skrzyżowanie. Czy różowy pojazd powinien zakomunikować zamiar jazdy lewym kierunkowskazem czy jako, że jedzie prosto nie powinien włączać żadnego kierunkowskazu? Piszcie i doceńcie proszę moją kreatywność rysowania skrzyżowania z elementami ozdobnymi. #prawojazdy #drogi #pytanie #samochody
cytmirka - Bardzo lubię pytania odnośnie pierwszeństwa i kultury jazdy, także dzisiaj...

źródło: comment_1599131808aqS0600OkJWwHkaA5TOGwc.jpg

Pobierz
  • 538
  • Odpowiedz
W Biłgoraju Jets takie skrzyżowanie i przyglądałem się jak instruktorzy uczą kursantów.
I wychodzi że jeden rabin powie tak, a drugi nie.
Jedne elki dają kierunek, inne nie.
  • Odpowiedz
oczywiście że nie powinien bo jedzie prosto. Gdyby jechał w prawo to by musiał


@LibertyPrime: Dla bezpieczeństwa lepiej wrzucić ten lewy jeżeli jedzie coś z przeciwka i mamy 100% pewności, że będzie trzeba się zatrzymać. Jak ktoś lubi robić zderzak z tyłu, to może jechać zgodnie z przepisami nie wrzucając kierunku, ale po jakimś czasie ktoś z tyłu może się zagapić.
  • Odpowiedz
Dla bezpieczeństwa lepiej wrzucić ten lewy jeżeli jedzie coś z przeciwka i mamy 100% pewności, że będzie trzeba się zatrzymać


@ExitMan: gdyby mi ktoś #!$%@?ł lewy w takiej sytuacji to bym lekko zgupiał.
  • Odpowiedz
@cytmirka: Daj te miejscowke w google maps.

Czasami w robakowie oznakowanie poziome mowi jedno, a pionowe drugie, bo juz nikt tego bajzlu nie pilnuje. Ale jadac wprost nie powinnas wlaczac kierunkowskazu. W Szczecinie tez sa takie miejsca, gdzie nikt nie sygnalizuje skretu w prawo, bo to droga z pierwszenstwem. Nie przejmuj sie tez trabieniem.
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor: @Koronanona: @TatoAktywny: Przecież wy nie odróżniacie podstawowych pojęć jak zmiana kierunku ruchu, zmiana pasa ruchu czy droga z pierwszeństwem i chcecie ludzi uczyć jeździć. Droga z pierwszeństwem nie ma nic do sygnalizowania zmiany kierunku jazdy. Jeżeli jedziemy prosto nie dajemy kierunkowskazu. Na skrzyżowaniu jak jedziecie prosto też przecinacie oś drugiej jezdni i wtedy co włączacie? Awaryjne?
wiktorek_pl - @JoeGlodomor: @Koronanona: @TatoAktywny: Przecież wy nie odróżniacie po...

źródło: comment_15991397574O0ONLIZgJOFvA5ErWvV20.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vertical: Czyli nie ma tej definicji w konwencji wiedeńskiej. Wyprowadziłeś ją używając domysłów.

Uważam ją za błędną.

W jaki sposób używasz kierunkowskazów na skrzyżowaniu równorzędnym?
Jeśli przebieg pierwszeństwa definiuje kierunek ruchu, to skręcając w prawo powinniśmy nie włączać kierunkowskazu. Skręcając w lewo powinniśmy włączać lewy, a jadąc prosto? Środkowy?

W konwencji pojawiają się pojęcia związane ze "skręcaniem w lewo" i "skręcaniem w prawo". Zwróć uwagę, że w przytoczonym przez Ciebie cytacie
  • Odpowiedz
gdyby mi ktoś #!$%@?ł lewy w takiej sytuacji to bym lekko zgupiał.


@LibertyPrime: Wszystko zależy od skrzyżowania, żadne oznakowanie nie zastąpi zdrowego rozsądku. Szczególnie to widać jak ktoś robi trudne skrzyżowanie na blachach z innego miasta. Jeździmy na pamięć i nie czytamy drogi ze znaków, a jak są godziny szczytu, to ciężko zmienić pas z prawego na lewy bez uprzejmości kilku osób
  • Odpowiedz