Wpis z mikrobloga

@to_ja_dzik: no ale ja kolejny raz powtarzam, że nie mówię o leasingu dla firm, tylko o ofertach dla osób prywatnych, które są podobne w założeniu, ale jednak na całkiem innych warunkach, bo cele też są inne

Chociażby biorąc jako przykład masterlease:
- masz stłuczkę - musisz od razu zgłosić do nich, dostajesz auto zastępcze, naprawiają z ubezpieczenia, Ty nie dostajesz po żadnych zniżkach, żadnego wkładu własnego
- chcesz wymienić opony -
@miki4ever: tak, ale nadal mowisz o kredytowaniu rzeczy na ktore Cie stac


@InterferonAlfa__tekst pochylony_STG: Dlatego biore kredyt. Wiadomo, mógłbym zbierać te 2 lata na auto lub 10 lat na dom, ale po co? Może za 12 miesięcy już nie będę żył?

Z takim myśleniem w życiu bym nie doszedł do większych pieniędzy i nie miałbym paru nieruchomości, bo cały czas bym zbierał kasę do skarpety.

50k zł to tyle co rok
@Fritzowski bierz kredyty czy tam lesaingi i nie patrz na debili co uważają że trzeba jeździć 20 letnią klasą premium
Jak ciebie stać i wiesz że spłacisz to trzeba spełniać marzenia
Nigdy nie brałem kredytu bo jestem zwykłym studenciakiem, ale trzymam kciuki żeby się udało wszystko i żebyś miał super fure!
66k, 33 wklad, calkowity koszt kredytu na 36msc, okolo 4-5k, wliczajac w to rozlozony koszt ubezpieczenia samego auta AC/OC na pierwszy rok. Splacony po roku, wiec zaplacone ostatecznie kolo tysiaka kosztow (zwrocili ubezp kredytu i prowizje proporcjonalnie) Volkswagen bank Skoda, 2019.
@Fritzowski: @gatineau: @Celinka95: @BillyGugu:

Po prostu nie wierzę, że jest 2020 rok i ludzie są tak nieogarnięci finansowo.

Jeśli potrzebujesz takiego auta do pracy/dojazdówd do pracy to spoko, ale w przeciwnym razie ja bym się nie pakował w auto za 70k, chyba, ze masz taką sytuację, zę go w rok spłacisz, ale wtedy nie wiem po co Ci kredyt.

Ale jak chcesz, to przecież nikt Ci nie broni,
@Fritzowski: Sam borykam sie z pdobnym problemem, tyle ze ja chce auto do 70k z czego wplacic chcialbym 40-50 tys. Ogolnie uwazam ze kredyt na auto jest spoko, jezeli rata nie obciaza twojego miesiecznego budzetu w znacznym stopniu. Jezeli znajdziesz jakies ciekawe oferty bardzo prosze o PW. Pytanie do reszty wykopkow, gdzie dostane raty 0% ? Bo jak patrzylem to mi wszedzie chca doliczyc 6 tysi za 30k na 36 msc
@miki4ever: Nie wiem jaka jest sytuacja finansowa OP-a. Jak musi na 70k pracować rok, to trochę głupota.

Dla Ciebie to nie jest nic wielkiego, dla mnie to nie jest nic wielkiego, ale dla kogoś to jest rok roboty pewnie, więc jak ktoś taki zbiera przez rok 30k zeby zakredytować się na kolejne 70k to trochę głupota
@Fritzowski: Widzę że niezła gównoburza xD To kredyt samochodowy jaki mogę Ci zaoferować w założeniu że auto jest nowe z 2020 roku to warunki takie (ogólnie prowizja 4% + oprocentowanie 7,2% tylko róże okresy), wartość auta 70k, wpłata 20k
Przy 48 miesiącach:
48x 1 250,53
(suma całkowitego kosztu kredytu i całkowitej kwoty kredytu)
60 025,58 zł
Całkowity koszt
10 025,58 PLN
RRSO
9.65 %

Przy 60 miesiącach:
60x 1 034,99
(suma
Nie ma to znaczenia, znaczenie ma czy jest warty więcej niż kapitał pozostały do spłaty.


@gatineau: to akurat zalezy od okresu spłaty kredytu, nie wiem jaką formę kredytowania OP chce wybrać ale nie jestem pewien czy sa to kredyty udzielane pod zabezpieczenie
@alex-fortune: nie chodzi mi o to czy bank ustanowi formalny zastaw (a myślę że ustanawia, inaczej byłby to de facto kredyt gotówkowy więc nie byłby tańszy) tylko o to że faktycznie ten przedmiot posiadasz więc jego wartość zabezpiecza ciebie konkretnie przed bankructwem
@gatineau: Jasne, ok. Tak czy tak - taki kredyt musiałby być odpowiednio szybko spłacany by nadążał za stratą wartości związaną z starzeniem się samochodu. Do tego założyć, że np oprocentowanie jest na tyle niskie, że wyjdzie lepiej niż kupienie rupiecia i jesteśmy do przodu ;)
Tak czy tak - taki kredyt musiałby być odpowiednio szybko spłacany by nadążał za stratą wartości związaną z starzeniem się samochodu


@alex-fortune: tak, ale rozwiązuje to 28% wkładu własnego który możemy traktować jako jedną jebitnie dużą pierwszą ratę. Startujemy od razu z zadłużeniem na 72% auta, może przy jakichś kosmicznych kredytach typu 10 lat będziemy mieli jakiś krótki moment kiedy nam się pozostały do spłaty kapitał zrówna z wartością auta ale
@alex-fortune: aż zrobiłem na szybciocha z ciekawości "symulację" z mojego arkusza którego używałem do hipoteki więc ogarnia liniowe raty i to że na początku spłaca się więcej odsetek niż kapitału :)

Zakładamy auto warte 70k, kredyt 50k na 8% na 5 lat. Deprecjacji nie znam dokładnie ale ustaliłem 3 punkty: 30% po roku, 50% po 3 latach, 70% po 5 latach a pomiędzy nimi liniowo. Myślę że to i tak pesymistycznie.
Pobierz gatineau - @alex-fortune: aż zrobiłem na szybciocha z ciekawości "symulację" z mojego...
źródło: comment_1599147726w7c2lNgeOJcgKIPRYfozrK.jpg