Wpis z mikrobloga

Szkoła się zaczęła, a my zajrzeliśmy do rozdziału podręcznika do WOS na temat korzystania z prawa do informacji. A w nim:
- ,,udręczanie adresata wniosku"
- ,,zalew" [wniosków o informację rzecz jasna]
- ,,adresat wniosku, starając się uporać z ich realizacją, nie jest w stanie wykonać zadań..."
Edukacja o prawach człowieka wymaga wiedzy, a przede wszystkim ich rozumienia. Jeśli będziemy uczyć w szkole o nadużywaniu praw człowieka, to demokracji nie będziemy budować lata, a wieki. ¯\_(ツ)_/¯
Treść tego podręcznika w tej części jest skandaliczna i powinna być usunięta.
Szkoda, że osoba przygotowująca te treści nie zapoznała się z informacjami na stronach, do których sama odsyła...

#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #szkola #wos #edukacja
WatchdogPolska - Szkoła się zaczęła, a my zajrzeliśmy do rozdziału podręcznika do WOS...

źródło: comment_1598985287b2J43ed1eaq1ibtYQvPCxx.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: wcale nie jest nadużywane, a nawet jeżeli jest to mądrzejsze jest nie wspomnieć o tym, bo to wcale nie jest podobne, śmieszni jesteście.

IV SAB/Po 1/17
Wnioskiem z dnia [...] skarżąca zwróciła się do Dyrektora Gimnazjum o udzielenie informacji publicznych o nauczycielce ww. Gimnazjum A. K. (zwanej dalej: nauczyciel). Zakres żądanych informacji skarżąca przedstawiła w 92 punktach (zwane dalej odpowiednio: lista i punkty), brzmiących:

1. "Imiona i nazwisko
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: akurat na tym screenie jest sama prawda i nie wiem o co się czepiacie. Tu nie chodzi o ludzi którzy zadają niewygodne pytania tylko o takich co spamują wnioskami. Pracowaliście kiedyś w takie jednostce? Po waszej wypowiedzieći widzę, że raczej nie. Uwierzcie mi że są ludzie którzy potrafią złożyć kilkadziesiąt różnych wniosków o udzielenie informacji, skarg itp. w ciągu tygodnia. I to tylko dlatego, że kiedyś pracował w urzędzie
  • Odpowiedz
@Jotemov12: właśnie o czymś takim jest ten tekst
Takich czubów nie brakuje i potrafią takie wnioski składać codziennie. Nie mówię że wszędzie tak jest ale zdarzają się takie urzędy.
  • Odpowiedz
@muadzik: Z drugiej strony, kto rozstrzyga co jest udręczaniem a co nie? Taka furtka pozwala na kwalifikowanie wszystkich niewygodnych pytań dla władzy jako udręczanie, no bo w sumie ich to udręcza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Antonin: no właśnie nikt i to jest często problem zwykłych pracowników. Bo to oni mają z tym najwięcej roboty a ci wyżej mają na to wywalone. W takim przypadku ktoś musiałby takiego delikwenta podać do sądu o utrudnianie pracy urzędnikowi, ale tego nikt nie zrobi bo z takimi rzeczami męczy się zwykły pracownik a ci wyżej nie będą sobie robić problemów - np. u nas burmistrz - bo to źle
  • Odpowiedz
Ostatnio mieliśmy (urząd miasta) pytania o to dlaczego nic nie robimy z sąsiadem który ma trzy szczekające psy, sąsiadem który wyciął drzewo na swojej działce (owocowe). Dlaczego tak wcześnie zapalają się lampy uliczne, dlaczego nie chcemy uznac Jezusa królem, dlaczego zimą jest tak ciepło w urzędzie, dlaczego moje dziecko nie może dostać mieszkania od miasta (a ma już 18 lat!), dlaczego pracownik urzędu przejechał na czerwonym świetle, dlaczego pracownicy urzędu parkują w
  • Odpowiedz
No to mówię sprawdzam - proszę o dane statystyczne - ile wniosków WATCHDOG POLSKA złożył o dostęp o inf. publiczną do władz sprawowanych przez PO, PSL, SLD itp. a ile przez PiS. Czy to rzeczywiście chodzi o jawność życia publicznego czy też o walkę polityczną.
  • Odpowiedz
Złożyłem wniosek o dostęp do informacji publicznej. Konkretnie o 1) wskazanie przepisów prawa miejscowego (uchwał), którym się posługują w mojej sprawie oraz 2) kilku umów zawartych przez urząd z mieszkańcami gminy, które potwierdzają słuszność działań urzędu wobec mnie. Co odpowiedzieli - 1) proszę sobie poszukać na BIP, 2) za dużo pracy w wyszukaniu umów i za mało pracowników.
To jest #!$%@? standard obecnej polskiej administracji. To po co ta ustawa o dostępie
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: jak dla mnie to jedna strona wyrwana z kontekstu całego rozdziału/lekcji, która nic sama w sobie nie wnosi.Wrzućcie cały zanim będziecie szukali sensacji.
Bazując na tej jednej stronie to wygląda jak "ej wiecie, możecie składać takie prośby ale bądźmy dorośli i nie róbmy Grażynce w gmninie DDoSa dla zabawy, bo to nie na tym polega".
A żeby nie było, że mówię o czymś na czym się nie znam, jako
  • Odpowiedz