Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zmasowanyatak: no nie tylko muzyk, sam instrument też. Porównaj rozpiętość dynamiczna fortepianu do puzonu choćby. Jeśli chodzi o samą artykulację, to też ze względu na stosowanie przetworników część informacji się po prostu gubi, a część rzeczy jest nie do zrobienia przez ograniczona dynamikę.

A metal się stricte z bluesa wywodzi a ten ma korzenie głównie w muzyce niewolników a niekoniecznie w muzyce klasycznej, z której wzięty jest chyba tylko strój równomiernie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a-duRRud-a: odnośnie rozpiętości dynamicznej nie miałem na myśli tyle agresywnej kompresji na etapie masteringu co sama dynamikę muzyki w oryginale. Poza tym nadal, nie znalazłem na tej stronie opisu co ten ich wynik ma oznaczac w przeliczeniu na normalne miary fizyczne, których ludzie używają. @To_ja_moze_pozamiatam:
Za to w przypadku rozwoju metalu mam wrażenie, że poszło to trochę w inną stronę i im dalej w las, tym prostsze środki.


@TenTypZez: nie wiem za bardzo co masz na myśli, ja non stop natykam się na nowości i smaczki w metalu, całkiem nowe podejście i wariacje. Muzyka metalowa cały czas się tworzy tak naprawdę. Czyli przeciwnie do Ciebie mam wrażenie, że im dalej w las tym bardziej kombinują.
@zmasowanyatak: Z czymś tam kombinują, ale zupełnie w inną stronę. Z resztą chyba nie powiesz słuchając np. takiego Mahlera czy Strawińskiego, że istnieją utwory z jakiegokolwiek podgatunku metalu, które posiadałyby takie zróżnicowanie melodyczne, dynamiczne i harmoniczne w obrębie jednego, nawet dwu-trzygodzinnego utworu? Wydaje mi się, że akurat tutaj niespecjalnie jest się o co kłócić. Z resztą skomplikowanie muzyki nie przekłada się na jej jakość i przyjemność w odbiorze. Więc to, że
Z resztą skomplikowanie muzyki nie przekłada się na jej jakość i przyjemność w odbiorze


@TenTypZez: to swoją drogą. Ale nie trzeba tworzyć kilkugodzinnego utworu żeby był zróżnicowany i skomplikowany. Sztuką jest połączyć to i nie osiągnąć zagmatwanej sieczki.

Wydaje mi się, że akurat tutaj niespecjalnie jest się o co kłócić


@TenTypZez: pewnie, że nie, można sobie podyskutować i powymieniać się spostrzeżeniami ;)
@a-duRRud-a: Nie, to jest najmniej dynamiczny i najbardziej dynamiczny utwór na płycie według ich rankingu. A mnie by interesowała średnia rozpiętość dynamiczna w decybelach, która pewnie brana jest jakoś pod uwagę w tym rankingu, ale nie wiadomo jak, bo nie napisali ;P.

@zmasowanyatak: Dla mnie podstawowym ograniczeniem współczesnej muzyki wywodzącej się od bluesa/rocka jest schematyczność. Zarówno w budowie utworu (podziały na zwrotki-refreny-solo itp itd), jak i w węższym zakresie (duża
T.....z - @a-duRRud-a: Nie, to jest najmniej dynamiczny i najbardziej dynamiczny utwó...
@zmasowanyatak: Ciekawe brzmienia przyznaję, ale jak bardzo się staram, tak tej nieschematyczności tutaj usłyszeć nie umiem :P. Tzn dalej to dla mnie brzmi jak cała reszta metalu, którego słuchałem te ~10 lat temu, tylko zmienione melodie i wokal.

Jakbyś jeszcze był ciekaw, a chciał się zagłębić, to mogę poznajdywać bardziej i mniej podobne do metalu kompozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TenTypZez: musiałbym ci całą dyskografię tu wkleić, przyznam, że wrzuciłem pierwszy lepszy utwór który mi na yt wskoczył

Jakbyś jeszcze był ciekaw, a chciał się zagłębić, to mogę poznajdywać bardziej i mniej podobne do metalu kompozycje


@TenTypZez: pytasz się mnie czy chcę zagłębiać się w muzykę? No #!$%@?, pewnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zgóry dziękuję
@a-duRRud-a: No to jeśli to jest rozpiętość dynamiczna i najbardziej dynamiczne utwory w metalu osiągają 15-16dB, to trochę słabo. Orkiestra symfoniczna w muzyce romantycznej miała rozpiętość dynamiczną sięgającą 108 dB. Fakt, że tutaj bierzemy pod uwagę nagrania, więc jakaś kompresja dynamiki się odbywa, ale na tą okoliczność znalazłem artykuł badający średnią rozpiętość dynamiczną w dziedzinie częstotliwości wg. gatunków muzycznych. Niestety metalu tutaj nie ma, ale jest rock, który imo jest w
Pobierz T.....z - @a-duRRud-a: No to jeśli to jest rozpiętość dynamiczna i najbardziej dynami...
źródło: comment_1598970345imNiAFa11h5VK1XH9q3Gfg.jpg
@tomislawniepelka: Disco polo jest takie se bo jest POLO, sama muzyka disco jest wspaniała i pełna złota, ale ta polska zbyt śmierdzi starym ziemniakiem i buraczaną wioską, żeby robić robotę.

i dlatego jeśli metal, to tylko 70 i 80 ;)


@Zielony_Pio: No to gratuluje zamknięcia, bo zarówno w ejtisach wyszło dobrych rzeczy, jak i teraz wychodzą dobre rzeczy w metalu. Ale to trzeba obserwować coś poza profilem antyradia, a dla
@hell_awaits: To jak masz chęć, to podrzuć mi coś faktycznie nietypowego, chętnie posłucham czegoś, bo tej muzyki już dawno nie zgłebiałem. Jak dotąd takim najbardziej wciągającym zespołem dla mnie, w który mogłem się wsłuchiwać był Tool i długo długo nic.

@a-duRRud-a: Słyszałeś kiedyś o hiperboli? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stwierdzenie "w tej muzyce nie ma dynamiki" w języku ludzi oznacza tyle, co "w tej muzyce jest