Wpis z mikrobloga

@a-duRRud-a: Zobacz sobie średnią rozpiętość dynamiczną u swoich ulubionych kapel metalowych i porównaj z nagraniami muzyki klasycznej ;d Każdy przester to ścięcie dynamiki. Możesz co najwyżej regulować głośność całego instrumentu dodatkowym pedałem ale to zdecydowanie nie to samo, bo nie zmienia się rozkład harmonicznych
@a-duRRud-a: Ale ja nie mówię o mojej opinii tylko o matematyce xD Weź sobie jakieś kawałki, wrzuć w jakieś darmowe audacity czy coś, zobacz sobie rozpiętość dynamiczną na własne oczy.

Nie ma czego tutaj bronić, przecież to nijak nie deprecjonuje tej muzyki. No ale jak słyszę gadanie typu "metal jest na równi z muzyką klasyczną i to muzyka dla intelektualistuf" to wyśmiewam xd. Metal ma bardzo wąski zakres środków stylistycznych, które
@TenTypZez: już gdzieś na mirko rozmawiałem z kimś o metalu jako "dzisiejszej muzyce klasycznej". I można się śmiać, wskazać różnicę ale jest w tym sporo prawdy. Rozbudowanie utworu, jego rytmika są bardzo porównywalne z muzyką klasyczną.

tylko technika grania szybko


@TenTypZez: metal nie oznacza szybkiej muzyki, mówisz o thrash metalu lub o speed metalu. Są odmiany metalu które są wolne albo numery przepełnione dynamiką.
@TenTypZez: Podobny zakres jak nośniki z muzyką klasyczną. Ja nigdzie nie pisałem ze metal to muzyka dla intelektualistów, albo ze ma większą dynamikę niż muzyka klasyczna. To chyba oczywiste ale jak to porównać jak instrumenty są inne. Ty za to piszesz ze metal nie ma dynamiki, ze brak tam dynamiki, rozumiem ze to jakiś twój skrót myślowy. Kończę dyskusje bo jest bezcelowa. Strona do sprawdzania DR albumów http://dr.loudness-war.info
@zmasowanyatak: Jeżeli chcesz pogadać na ten temat, to ja bardzo chętnie, ale będę miał swoje kontrargumenty ( ͡° ͜ʖ ͡°). To tak na początek:
1. Aparat wykonawczy - no nijak nie udowodnisz, że gitara elektryczna + bas + perkusja + klawisze + wokal są w stanie wytworzyć bardziej zróżnicowane brzmienie, niż orkiestra symfoniczna. Nawet biorąc pod uwagę możliwości pojedyńczych instrumentów, korzystanie z przetworników w gitarach pozwala na
@a-duRRud-a: Znalazłem też już tą stronę, ale co to jest za miara? Nigdzie na tej stronie nie piszą, na jakiej podstawie przyznają te swoje ratingi. Z resztą jak już patrzysz na ich ratingi, to mogłeś też podać jako przykłąd np płyty metallici mające po 2-3 w tej skali ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozpiętość dynamiczną liczy się w decybelach.
W przypadku gitary elektrycznej generalnie możesz wziąć deskę naciągnąć na nią struny, dać dobre przetworniki i nadal to będzie grało dobrze.


@TenTypZez: 1. ale to nie ma nic wspólnego z artykulacją, za to odpowiedzialny jest przecież muzyk a nie instrument.
I oczywiście, że 4 instrumenty + wokal da mniejsze zróżnicowanie od orkiestry bo to 4 instrumenty a nie orkiestra.

2. Jako muzykant nagrywałem, sprawdzałem i weryfikowałem wiele utworów, metalowych, popowych disco,
@TenTypZez: Masz tam napisane na dole każdy kawalek jaka jest różnica. Jako dowód ze są metalowe płyty z duża dynamikę mam wstawiać płytę o małej dynamice ? Ja nie mówię ze nie istnieją takie płyty, tylko odpowiadam na twój zarzut ze nie ma dynamiki. Metallica była znana z tego ze death magnetic to był przykład loudness war.