Wpis z mikrobloga

To jak masz chęć, to podrzuć mi coś faktycznie nietypowego, chętnie posłucham czegoś, bo tej muzyki już dawno nie zgłebiałem. Jak dotąd takim najbardziej wciągającym zespołem dla mnie, w który mogłem się wsłuchiwać był Tool i długo długo nic.


@TenTypZez: Sam z metalu co prawda w większości słucham prymitywnego łupucupu (bo od odchamiania się mam inne gatunki), ale jak lubisz eksperymentalne rzeczy to wcześniej wspomniany Imperial Triumphant, OM, czy
3. Różnorodność - tutaj mamy 600 lat rozwoju kontra ~60.


@TenTypZez: To nie jest argument. Muzyka klasyczna rozwinęła się mniej przez te 600 lat niż rock/metal przez 60 :P Ale to tak pół żartem. A tak na serio to strasznie się uczepiłeś tej dynamiki a nie chcesz podjąć tematu tak pospolitego jak zapis nutowy. Nikt chyba nie twierdzi, że metal=klasyka tylko, że metal pośród muzyki z XX czy XXI w. jest
Muzyka klasyczna rozwinęła się mniej przez te 600 lat niż rock/metal przez 60 :P Ale to tak pół żartem.

@To_ja_moze_pozamiatam: Dobrze, że pół żartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt chyba nie twierdzi, że metal=klasyka tylko, że metal pośród muzyki z XX czy XXI w. jest najbardziej zbliżony do klasyki.

Nie za bardzo rozumiem, na czym ta bliskość miałaby polegać. Szczerze mówiąc, to nie czuję, aby metal był