Wpis z mikrobloga

@SzaraSara: czy maszynista może odmówić wypełnienia rozkazu kierownika, co może wtedy zrobić kierownik?

Czy w ekskluzywnych pociągach jak pendolino jest kilku kierowników pociągów?

Co dzieje się z pociągiem jeśli np kierownik pociągu zachoruje i nie może przyjść a do odjazdu została
  • Odpowiedz
@SzaraSara: czy kierownicy innych pociągów (spóźnionych) mają możliwość zadzwonienia do innych kierowników i poproszenia o poczekanie na stacji na pasażerów na przesiadkę? Czy wymaga to znajomości?

Na niektórych dworach można zauważyć gońców? Kolejowych, którzy w żółtych kamizelkach przekazują jakieś listy konduktorom pociągu, co to za listy?
  • Odpowiedz
@SzaraSara: a i chciałem zapytać, jak to jest że w niektórych pociągach jest straż ochrony kolei a w niektórych nie ma.

Chodzi o jakieś przecieki na PKP, że np w tym pociągu może jechać ten i ten osobnik to jedzie straż a w innym nie?
  • Odpowiedz
  • 26
@jmuhha W mojej spółce konduktor to osoba spełniająca zadania handlowe-bilety itd
Kierownik oprócz handlu odpowiada za stan pojazdu jego przyjęcie do jazdy, dokumentacje (we współpracy z maszynista) łaczenie pojazdów, odpowiadzialnosc wieksza. Po zdarzeniu gdy udowodnią zaniedbanie kierownikowi moze mieć zarzuty.
Nie ma ustalonej liczby ile dostaniesz konduktorow, możesz jechać sam albo z 4 konduktorami czy innym kierownikiem.
Jeśli masz dobry kontakt to będąc sam na sam najczęściej mówimy na Ty, jednak
  • Odpowiedz
W moim miejscu zamieszkania to takie pieniądze od razu po skończeniu szkoły były naprawdę fajne


@SzaraSara: Ok, teraz masz 3k. A czy po 10 latach pracy będzie znaczna różnica w pensji?
  • Odpowiedz
  • 13
@bizancjo Teraz bede już wchodzić na wypłatę kierownika czyli 4k. Biorąc pod uwagę ze minimalna urosła w ciągu 10 lat, to moje wynagrodzenie pewnie też. Na moj sposób życia wystarczy mi tyle i odkładam jeszcze sobie z pensji
  • Odpowiedz