Wpis z mikrobloga

@SzaraSara to teraz ćwicz płuca do gwizdka i wskakiwanie w biegu ;) (uwaga na kolana bo drzwi wąskie!) ;)

A tak serio - poza stawką co ciekawego przynosi jeszcze nowe uprawnienie, z czego najbardziej się cieszysz, najwięcej satysfakcji przynosi?
@Dzyszla Tak naprawdę to podnoszą sie obowiązki i odpowiedzialnosc, rano przed wyprawieniem pociągu będę podpisywać sie ze pojazd sprawny i sprawdzony przeze mnie, wypadki to ja wychodzę do ofiar, ale tytul daje mi większe szanse na prace w innych kolejach. Taka była moja wymarzona droga jak sie przyjmowałam, nie każdy w firmie sie nadaję, są wieczni konduktorzy.

@cuphead wysłałam cv i czekałam pół roku bo był nabór

@Jud-Suss

@Saykoza84 No szok
@SzaraSara: Gratki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz w ramach testu będę Twoim Tajemniczym klientem i na hasło: "Usun konto" masz się uśmiechnąć od ucha do ucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@unfolding: 700 euro to około 65 750 rubli, a więc pięciocyfrowa wartość, jeśli o to Ci chodzi. 3000 na rękę na start w Polsce teraz nawet nie zawsze masz jako młodszy programista, a w niektórych zawodach długo takich pieniędzy nie ujrzysz (administracja, kultura). Inna rzecz, że za 3k można (bardzo) dobrze żyć w Polsce powiatowej i to nawet wynajmując kawalerkę za jakieś 1300 zł. Więc tak, to są dobre pieniądze. Jeśli
jeśli po opłaceniu najmu zostaje 1700 zł i nie umiesz cieszyć się życiem, to sugeruję zmniejszyć pragnienia


@lunaexoriens: O #!$%@? xD Wskazałem tylko jakimi robakami są Polacy, skoro ich cieszy wynagrodzenie o wartości połowy zasiłku w cywilizowanym kraju. Na start, o ile ktoś mieszka u starych, to jest dobra opcja, ale po kilku latach to nie są pieniądze, za które da się żyć (chyba, że ktoś odnajduje szczęście w losowym wyborze
jakimi robakami są Polacy, skoro ich cieszy wynagrodzenie o wartości połowy zasiłku w cywilizowanym kraju


@unfolding: Ale wiesz, że tego nie da się tak prosto przenieść, bo są też różne koszty? Natomiast zgadza się, w wielu krajach można żyć lepiej. Tyle że my żyjemy w Polsce i opowiadam o polskiej rzeczywistości, gdzie kupa ludzi pracuje za minimalne wynagrodzenie, a do średniego nie dojdą nigdy. I tu nie chodzi o patrzenie w
@piechurek9 creepy stalking xD brutto jest niższa, ale dodatki do pensji, godziny nocne, niedziele, stażowe. Bez nadliczbowych wyjdzie tyle, z 30 godzinami na plus to nawet powyżej 5 dostaje. Ale tutaj największym haczykiem jest zerowy PIT. No i nie na start, już trochę się tutaj namęczyłam.