Wpis z mikrobloga

Jeden z wykopków wstawił poniższy obrazek. Brzmi jak prowokacyjny bait, ale tak czy siak wiele czytam tu komentarzy, których autorzy na serio tak myślą. Moim zdaniem oklepane powiedzenie "pieniądze szczęścia nie dają" jest prawdą, mimo iż ciężko być szczęśliwym mając ich za mało. Mój ojciec ma w tym momencie 70 lat - wychował 4 dzieci poświęcając cały swój czas rodzinie i pracował 33 lata z 40 przepracowanych w jednym miejscu. Nigdy nie jeździł na ryby, czy inne wyjazdy z kolegami, nie szastał kasą by się lansić, nie kupował drogich sprzętów, nie szwędał się po barach, czy innych "rozrywkowych" miejscach itp. Idąc logiką wielu wykopków to powinien być teraz zgrzybiałym staruchem, który żałuje, że nie korzystał z życia i w zasadzie za wiele w życiu nie zobaczył. Nic z tych rzeczy! Mojemu tacie wystarczy krzyżówka i mecz w tv, kawka z rana, piwko na słoneczku, spacer z pieskami i rzucanie im patyka oraz jego oczko w głowie - działka na krańcu naszego miasteczka, na której hoduje papugi, kurki ozdobne, drzewka owocowe i majstruje zabudowując ją dekoracjami. Nic więcej mu nie potrzeba do życia. Chodzi cały czas uśmiechniety i nie narzeka na nic. Powiedzcie mi dlaczego tak jest skoro zarabiając niecałe 3000zł wykarmił 4 dzieci, zamiast wykorzystać pieniądze do zaspakajania przyjemności? Jak już wyżej wspominałem "pieniądze szczęścia nie dają", więc możesz przeciętnie zarabiać i być szczęśliwym. Wszystko zależy od tego co sobie dasz wmówić - jeśli dasz się przekonać, że to pieniądze są gwarantem szczęścia to będziesz wiązał swoje szczęście przede wszystkim z nimi, ale jeśli nie dasz sobie tego wmówić to będziesz potrafił cieszyć się życiem pomimo ich niewielkiej ilości. Pamiętajcie więc, jeśli będziecie mieć dzieci to wychowajcie je tak by przede wszystkim umiały być szczęśliwe, a nie bogate, by umiały się cieszyć z tego co mają, a nie zbyt obsesyjnie myślały o karierze (nie mówię, żeby wcale nie myślały). Wychowajcie je tak by - jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział - znały wartość rzeczy a nie ich cenę.

#przemyslenia #rodzina #pieniadze #zycie #zarobki #pracbaza #takaprawda
K.....y - Jeden z wykopków wstawił poniższy obrazek. Brzmi jak prowokacyjny bait, ale...

źródło: comment_1598513209X3a2HvF5ZzUEoozMM4Dc3Z.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xh65p: jestem ciekaw twoich zarobkow bo wg mnie żeby jeździć samochodem za 300k to trzeba te pół banki zarabiać żeby to miało sens. Inaczej to jest takie postaw się a zastaw się.
  • Odpowiedz
@xh65p: z umowy o pracę?
Ja też UOP. Nie osiągnąłem twojego rzędu zarobków, ale widzę problem mamy ten sam.
Podziel się jakimś sposobem, jak "przeskoczyć" drugi próg.
  • Odpowiedz