Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku odczuwam irytujący ból nadgarstka/przedramienia od zewnętrznej strony w prawej ręce. Dosyć dużo pracuję przy komputerze i pomyślałem, czy to nie od myszki. Czy może coś innego? Jakieś ćwiczenia czy coś byście mogli mi polecić, aby przywrócić rękę do normalności?

#zdrowie #mirkokoksy #cwiczenia #cwiczzwykopem #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4501eee17b553ed4d37ade
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
OP: @erysipelothrix: w wieku 20 lat? Tak szybko? Na tym "początkowym" etapie ćwiczenia podrzucone przez lol2x powinny pomóc? Bo przed chwilą coś czytałem o operacjach i już mi się słabo zrobiło. :(

@lol2x: dzięki, jak wrócę do domu to obejrzę. Czy one działają też na wyżej wspomnianą chorobę?

@Lorenzo_von_Matterhorn: akurat po zwaleniu jest chwila ulgi od bólu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został
@AnonimoweMirkoWyznania niestety, tańszych nie widziałem. Miałem kiedyś dwa, ale jeden sprzedałem dla kumpla który (niespodzianka!) połamał sobie nadgarstek. I został mi jeden, którego sam używam.
Ale serio - jeśli będziesz mógł sobie pozwolić, to polecam jak najbardziej. Ja się uratowałem od zcs i rehabilitowałem po złamaniu kości dłoni.
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem zaczątki zcs, zaczęły mnie boleć ręce - stawy nadgarstkowe, silny ból po wewnętrznej stronie przedramion, uczucie "ciągnięcia na wierzchu dłoni", wkurzające mrowienie palców (wskazującego i środkowego), uporczywy i tępy ból nasady kciuka i pierwszego paliczka. Tylko u mnie to akurat nie do końca związane z komputerem, choć spędzałem wtedy sporo czasu przy klawiaturze - mam reumatyzm i takie historie mi się często zdarzają. Obecnie z kręgosłupem na odcinku szyjnym
OP: @erysipelothrix: @lol2x: @zaroowka: poczytałem o tym zespole cieśni nadgarstka, ale w sumie nie zgadza mi się jedna rzecz - nie odczuwam kompletnie bólu, mrowienia, drętwienia palców, o których wszędzie piszą/mówią. Zrobiłem screeny (pierwsze lepsze z internetu wzięte) z zaznaczeniem, gdzie odczuwam ból (najbardziej odczuwalny jest w bocznej/górnej części przedramienia).

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz
źródło: comment_1598386304tWpk7Vmtn9WVEzxkInMXji.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: Co nie zmienia faktu, że powinieneś, POWINIENEŚ, coś z tym zrobić - zespół cieśni stawowej to nie nie tylko zespół cieśni nadgarstka. Tam jest dużo kości/kostek. Więc pytanie - nie trzymasz łapy skręconej na klawiaturze?
OP: @zaroowka: akurat boli mnie ręka, którą głównie operuję na myszy, chociaż faktycznie podczas pisania na klawiaturze jest skręcona bardziej niż prosta. Chociaż zauważyłem dziś, że przeważnie myszkę używam przy końcówce biurka, więc ręka tak jakby dłoń jest tak jakby zgięta w nadgarstku, oparta o podłokietnik fotela.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli masz ją w trakcie pracy ułożoną tak jak na zdjęciu - masz duże szanse na cieśnię nadgarstka... A po obrazkach podejrzewam, że masz tak jak ja nawyk odchylania pracującej na myszy dłoni na zewnątrz (całkowicie bezsensowny swoją drogą) - ale męczący dla dłoni i stawów.
Opierasz cały ciężar na przedramieniu i może kiści dłoni - stąd ból. Do tego cała dłoń może być przegięta w kierunku pracy. I to
Pobierz
źródło: comment_1598392375vhKaCQIwWalfDtuQA2QTrv.jpg
OP: @zaroowka dokładnie tak robię Miras :( Jeżeli ten ból odczuwam pierwszy raz, a teraz dam ręce odpocząć (przy okazji wykonując ćwiczenia) + będę się jakoś od tego czasu pilnował, żeby ręka ładnie na blacie leżała to powinno się zagoić, czy już mam spore szanse na jakieś zwyrodnienie? Ja wiem, że to mirko, a nie lekarz, ale może jesteś w stanie mi coś doradzić, skoro sam zmagałeś się z podobnymi problemami.