Wpis z mikrobloga

Mirki, poradźcie!
W jakiego SUV-a/crossovera warto zainwestować, jak mam ok. 100k do wydania? Interesuje mnie coś à la Mitsubishi ASX (nie chcę, żeby wyglądał, jak plastikowa zabawka w typie Renault Captur), a najważniejszą cechą jest to, aby przy takich gabarytach względnie mało palił i wytrzymał ze mną bezawaryjnie parę lat. Przyznam, że gówno się znam, dlatego zanim wydam hajs, to chcę zrobić porządne rozeznanie.

#motoryzacja #samochody #suv #crossover
  • 86
@salvia: zobacz sobie kanał ZacharOFF i testy aut używanych. Właściciele opowiadają o modelu od deski do deski i można dowiedziec się wielu ciekawych rzeczy. Sam Zachar też dorzuca swoje ciekawostki i opinie na dany temat czy mankament.

W tej cenie śmiało możesz wyrwać roczny, dobrze wyposażony egzemplarz Seata Ateca, VW Tiguana lub nowego XCeeda, Quashqaia czy Sportage. Mi osobiście Ateca bardzo się podoba
@goferek hejt na suvy robi sie modny, 99% ludzi ktorzy to robia nigdy nie uzytkowalo suva. Ja mialem wypadek duzym pickupem czolowo ze starym audi. Wysiadlem normalnie bez zadnego dyskomfortu, kierowce z audi zabralo LPR z polamanymi nogami, zebrami i ogolnymi obrazeniami wewnetrznymi. Ze szpitala wyszedl po 4 mscach. Rehabilitacja pewnie do dzisiaj, byl sprawca na szczescie.
@salvia: Suvy/crossovery są zajebiste
Zaparkuje jakiś dzban na środku skrzyżowania. Policja wywalone.

A ty luzik. Wysokie auto i bez wysiłku patrzysz nad zaparkowanym dzbanem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@salvia: idź na jazde próbną dusterem nowym. Za 70k będziesz miała full opcje z napędem 4x4 i w tdi. Spalanie w mieście 5.6l, na trasie 6.8l przy przelotowej 120-140k./h. Żadna dziura czy krawężnik nie stanowi dla tego auta wyzwania.
@krytyk__wartosciujacy: No może z tą trwałością to prawda, nie sprawdzałem. Z drugiej strony jak kupujesz nowe auto to raczej nie jeździsz nim 10 lat, to nie te czasy, że Mercedesem czy Volvo jeździło się 25 lat. :(
A poza tym wybieranie jakiegoś Suzuki czy Mitsubishi, które konstrukcyjnie mają po lat naście (potrzebne źródło :)), żeby jeździć nimi kolejne 10 lat, to też chyba średni pomysł :)
@marraju: ale z.. bezpieczeństwem, ncap i gwiazdkami to tam nie ma problemu.
Z drugiej strony masz wolnossące benzyny (np 2.0 w asx to dla mnie rewelacyjny pomysł), co gwarantuje mniej problemów niż wszystkie turbo (a spalanie przy prędkościach autostradowych pewnie podobne).

Może trochę multimedia nie nadążają, ale od czasu android auto/apple carplay to schodzi na dalszy plan.
To są japońce... coś w nich jest, czego nie ma np w niemieckiej motoryzacji.