Wpis z mikrobloga

Mirki, poradźcie!
W jakiego SUV-a/crossovera warto zainwestować, jak mam ok. 100k do wydania? Interesuje mnie coś à la Mitsubishi ASX (nie chcę, żeby wyglądał, jak plastikowa zabawka w typie Renault Captur), a najważniejszą cechą jest to, aby przy takich gabarytach względnie mało palił i wytrzymał ze mną bezawaryjnie parę lat. Przyznam, że gówno się znam, dlatego zanim wydam hajs, to chcę zrobić porządne rozeznanie.

#motoryzacja #samochody #suv #crossover
  • 86
dlaczego uważasz ze SUV ma komuś imponować?


@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje: bo auta traktuje tak jak każdy inny pojazd - jest to narzędzie do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Rozumiem ideę aut produkowanych dla przyjemności, użytkowych itd, nie mniej jednak 5 osobowy suv nim nie jest.

Łączy kilka zalet innych typów samochodów,


@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje: i większość ich wad plus jeszcze wady suva.

jak sam wskazałeś; ładny wygląd


@noHejkaCoTamSieZTobaDzieje: Nie ładny
@aarahon

Widząc kogoś w takim suvie masz w głowie obraz osoby która wcześniej jeździła tanim autem i kupiła to by się pokazać a tak naprawdę pokazuje że nie stać jej na luksus bo ani to nowe x5 czy q7 ani nie zmieni tego szybko na nowsze bo po prostu ich nie stać.

Rozumiem że to samo myślisz o BIEDAKACH, powtarzam BIEDAKACH którzy kupują jako nowe sedany jakieś renowki, skody czy hyundake a
Rozumiem że to samo myślisz o BIEDAKACH, powtarzam BIEDAKACH którzy kupują jako nowe sedany jakieś renowki, skody czy hyundake a nie bmw, czyli pewnie 90% ludzi jak nie więcej? Xdd


@Lucider5: Nie, czemu myślisz że stawiam na równi ludzi wybierających auta modne z ogromem wad do ludzi którzy wybierają typowo rodzinne i wygodne samochody. Nawet taka skoda rapid jest spoko jak kogoś stać i chce nowy. Wiadomo że superb to nie
@marraju: ale plastiki nie trzeszczą po 10 latach ;-)
To nie ma wyglądać, ale się nie zepsuć. I tak jest lepiej niż kiedyś, bo trafiają się miękkie plastiki i nie ma za dużo lakierowanego plastiku. Zegary czytelne, ekran dotykasz 2 razy dziennie.. Wielu dalekowschodnich producentów idzie z takim dizajnem.
@salvia: Mam ten sam „problem”, jeździłem ostatnio nowym Qashqaiem i w tej wersji Nconnect jest naprawdę spoko, trochę mało widać ale za to ma kozackie dwie kamery, jedna cofania druga 360.
No i nowego z 2019 za ok 100k dostaniesz.
Myśle tez nad Lexusem NX ale to trzeba dać trochę więcej.
Mitsubishi nie bierz, raz ze się wycofują z Europy a dwa ze to nie ta jakość co kiedyś.
@aarahon: najmniej się traci kupując używaną markę tzw premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale taką do 10 lat a najlepiej to chyba do 5 i to też nie każdą. Bo A klasa szybko traci, ale taka E czy S już w pewnym momencie bardzo powoli. No ale co tam będę dyskutować, moda na suvy mnie przeraża, choć pamiętam wypadek polaczka na Słowacji jak się takowym suvem chciał
Sto razy bardziej wolałbym Dodge'a Rama. To jest prestiż i splendor, a co najważniejsze, połyka każdego suva w każdym aspekcie


@papaj_21_37: RAM ma słabą tylną kanapę. Zwykły SUV, choćby Tahoe jest wygodniejszy, a większy, jak Excursion zjada RAMa na śniadanie.
najmniej się traci kupując używaną markę tzw premium


@papaj_21_37: ale koszty utrzymania są spore.

ale taką do 10 lat a najlepiej to chyba do 5 i to też nie każdą.


@void1984: Za to 4 letni golf w 1.6 TDI kupiony z floty traci na wartości powoli, ma niskie koszty utrzymania, awarie usuwa się dość tanio i jeździ względnie wygodnie, kumpel ma takiego z 2014 roku i zadowolony jest, w chwili
Miałam dwa SUVy i były beznadziejne, ładowność mniejsza niż w dobrym kombi i kołysanka na zakrętach


@randomowy_uzyszkodnik: SUV jest dobry jak chcesz ciągnąć przyczepę - po to ma ramę. Ewentualnie gdy masz fatalne drogi, wtedy 4x4 i reduktor ratują sytuację. To nie panaceum, które jest we wszystkim dobre.