Wpis z mikrobloga

Mirki, poradźcie!
W jakiego SUV-a/crossovera warto zainwestować, jak mam ok. 100k do wydania? Interesuje mnie coś à la Mitsubishi ASX (nie chcę, żeby wyglądał, jak plastikowa zabawka w typie Renault Captur), a najważniejszą cechą jest to, aby przy takich gabarytach względnie mało palił i wytrzymał ze mną bezawaryjnie parę lat. Przyznam, że gówno się znam, dlatego zanim wydam hajs, to chcę zrobić porządne rozeznanie.

#motoryzacja #samochody #suv #crossover
  • 86
pytanie czy aby na pewno potrzebny Ci suv/crossover, bo jeśli jeździsz tylko po mieście to według mnie słaby wybór


@Pirat_Brodacz: przeca crossovery właśnie do miasta są najwygodniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jak chcesz auto ładne wizualnie to sprawdź Forda Pumę


@goferek: pomijając aspekt wizualny, to Puma jest okrutnie mała w środku (EcoSport był znacznie bardziej przestronny). No i jakość nowych Fordów
@salvia: bo są mniej wygodne (w cenie crossovera na płycie segmentu B płacisz tyle co za normalne auto segmentu C), więcej palą i gorzej się prowadzą. No i widząc takie auto na drodze od razu wiadomo że za kółkiem siedzi kobieta albo dziadek ;)
Trochę przeraża mnie moda na ten segment aut, bo producenci siłą rzeczy się do niej dostosowują i normalne modele wypadają z palety.
@bidzej: wygoda to wygoda ale weź tym zaparkuj, jak ktoś dużo jeździ po mieście bo ma sporo do załatwienia to te "wielkie" dupska to najgorszy pomysł, Warszawa jest tak zapchana furami, że nawet Mini mają problem z parkowaniem
@goferek: Cóż, jestem kobietą, więc najwyżej będę wyglądać typowo i śmiesznie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie jestem w temacie w kwestii trendów w motoryzacji - miałam okazję prowadzić tego typu auto i po przesiadce z sedana byłam zachwycona. Być może przy dłuższym eksploatowaniu sprawa wygląda inaczej, ale i tak się napaliłam i planów nie zmienię. Chcę tylko poczytać opinie i pogooglować, co proponujecie.
W jakiego SUV-a/crossovera warto zainwestować, jak mam ok. 100k do wydania?


@salvia: pod jaką działalność chcesz go kupić? Wesela, TAXI, czy co?

Jeżdżę często w długie trasy poza miasto.


@salvia: Wtedy lepiej kupić mini vana pokroju C-Maxa czy Galaxy, lepiej będą się prowadzić przy wyższych prędkościach od modniejszych braci.

Skąd hejt na SUV-y? ;)


@salvia: bo to moda jak na przykład noszenie na szyi złotego budzika na złotym łańcuchu.
@salvia: Hejt jest stąd, że to wygodne samochody i na wygodzie się kończy bo cała reszta #!$%@?, szczególnie #!$%@?ą ludzi, którzy nimi nie na co dzień nie jeżdżą ( ͡° ͜ʖ ͡°) pooglądaj sobie parę odcinków od ekipy z Top Gear na temat tych samochodów, wydajesz +/- 100-150k na to gówno a to nawet pod górkę nie chce wjechać, pod którą 3 minuty temu krowa wlazła (
P.....z - @salvia: Hejt jest stąd, że to wygodne samochody i na wygodzie się kończy b...
@salvia: chcesz SUVa/crossovera to sobie kup SUVa/crossovera, chłopaki dostali tu piany bo ktoś chce jeździć tym co mu się podoba.

@Pirat_Brodacz: parkowanie jak kompaktem, dokupujesz sobie czujniki i kamerkę cofania i elo. A Mini to już dawno nie są takie małe samochody.

bo są mniej wygodne


@goferek: wolałbym jeżdżąc po mieście wsiadać i wysiadać z Pumy niż z Focusa.

więcej palą i gorzej się prowadzą.


tylko że po mieście