Wpis z mikrobloga

Po tym dzisiejszym finale muszę wam powiedzieć, że spadł mi kamień z serca. Jestem zadowolony, że ten trudny dla nas wszystkich sezon udało się dograć, że ten sezon udało się dokończyć, że klubom i centrali udało się wypracować konsensus żeby rozegrać ten turniej finałowy w takiej formule - bo umówmy się - to nie był łatwy termin, to były mecze co 3 dni, bez możliwości rewanżu, bez możliwości poprawienia błędów, bez wsparcia trybun. Ja myślę, że dzisiejszy wynik unaocznił nam kto się do tego sprawdzianu przygotował najlepiej, kto wytrzymał to tempo, kto był przygotowany motorycznie, kto był przygotowany mentalnie. Jak patrzę na Bayern to widzę drużynę, widzę jedność, widzę monolit, mimo że dziś nie wszystko grało tak jak należy to widzę tę filozofię "Mia San Mia". Panowie Jedno nazwisko - Kingsley Coman - To jest chłopak piłkarsko ukształtowany w PSG, to jest chłopak wypychany z Juventusu i oddany lekką ręką do Bayernu, to jest olbrzymi kredyt zaufania od kolejnych trenerów, to jest odbudowa po wielu kontuzjach, to jest w pewnym momencie cały szereg doskonale podejmowanych decyzji. I dzisiaj ten chłopak jest tu gdzie jest i wygrywa ten finał Bayernowi. Co do PSG to muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że byłem sceptyczny co do słuszności tego projektu, ale z perspektywy czasu PSG pod wodzą Tuchela a zwłaszcza podczas tych finałów zrobiło ogromny progres. Gdzieś jednak zabrakło tej konsekwencji, gdzieś zabrakło tej mentalności. Umówmy się - Bayern to nie jest Atalanta, Bayern to nie jest RB Lipsk. Po świetnej pierwszej połowie gdzie paryżanie grali na miarę oczekiwań kibiców oraz katarskich właścicieli pojawiły momenty nonszalancji, pojawiły się momenty gdzie piłkarze grali pod siebie i Bawarczycy potrafili to wykorzystać. Ogólnie jestem usatysfakcjonowany poziomem tego finału, szacunek dla obu zespołów jednak to Monachium dzisiaj nie położy się spać.
#mecz #kanalbekowy #kanalsportowy #heheszki
Pobierz Zdziszko - Po tym dzisiejszym finale muszę wam powiedzieć, że spadł mi kamień z serca...
źródło: comment_15982155415DwkkrBMyrKGZEDDEPHPuu.jpg
  • 31
@Zdziszko:

No i co Mati, no i co Romeczku? Gdzie som teraz te wasze La Ligi, Serie A? Jak ja na początku sezonu mówiłem, że Bayern może wygrać tom edycję, to żeście się śmiali. No, no, nie przerywajcie. Ale co Niko Kowacz? Romek, ja już mówiłem o tym Jugolu w którejś z poprzedniej edycji, tak? Tu naprawdę czapki z głów i gratulacje dla całej drużyny tak? Nojer świetny, Kimmiś... co za
Pobierz a.....1 - @Zdziszko: 

No i co Mati, no i co Romeczku? Gdzie som teraz te wasze La ...
źródło: comment_1598216208Ppcl2mB1lLF4siOADK5E7r.jpg
@Zdziszko: Panowie, jedna rzecz. Francuskiej i niemieckiej piłki nigdy się w polskiej prasie nie sza- ... szanowało. Brawo Panie Romanie. A tu w tym roku jest do czynienia z ich absolutną dominacją (co Dareczku? terminacją?); w dodatku Francuz Coman strzelił dla niemieckiego Bayernu. Dziś będę z Tomkiem w komytywie jak to się mówi, bo Bundesliga zawsze u nas była krok czy dwa za La Lygą. Jak się piłkarzowi na wysokim poziomie
Pobierz kajelu - @Zdziszko: Panowie, jedna rzecz. Francuskiej i niemieckiej piłki nigdy się w...
źródło: comment_1598216229HnyD7OOU6NXzlewP2spoE7.jpg
@Zdziszko:

Wszedłem na serwisy internetowe największych hiszpańskich portali, w tym El Mundo Deportivo i AS i tam po finale przewija się jeden temat: Neymar. Czy ten projekt Neymar w Paryżu nie dobiega czasem końca? Można przeczytać, że bliżej niż w tym roku to on zwycięstwa w Lidze Mistrzów w barwach PSG nie będzie. Ma już 28 lat i nic dziwnego że hiszpańscy dziennikarze na czele z Antonio don Pedro piszą o
Pobierz a.....1 - @Zdziszko: 

Wszedłem na serwisy internetowe największych hiszpańskich po...
źródło: comment_15982166065H1ZGea15p6mlcZAbcw7xz.jpg
@Zdziszko: Pamiętajmy że tacy piłkarze jak Davies, Gnabry, Coman to są te transfery których Robert nie chciał tych parę lat temu gdy narzekał na politykę transferową Bayernu. Narzekał, wszyscy w Polsce mu przyklasnęli że ma racje a teraz wygrywa Ligę Mistrzów. Oczywiście, zobaczcie, taką polityką transferową wygrywała też Barcelona, pamiętamy ilu grało tam genialnych wychowanków, Guardiolę który dawał im szansę i grali piękną piłkę. To dzisiaj nie była piękna piłka, piękną
Pobierz Hypeman - @Zdziszko: Pamiętajmy że tacy piłkarze jak Davies, Gnabry, Coman to są te t...
źródło: comment_1598217709NLpKuziV3H3gqSlClxjAu4.jpg
Masz rację Mati, ale zwróćmy uwagę, ile do tego zespołu wniósł Robert Lewandowski - 15 bramek w tej edycji Ligi Mistrzów, król strzelców Bundesligi, król strzelców Pucharu Niemiec. Nawet dzisiaj było widać tę jakość - nie udało się strzelić bramki, ale było blisko, żeby przypomnieć pechowy słupek w pierwszej połowie. Robert pokazał dziś, że jest piłkarzem klasy światowej - potrafił pociągnąć zespół do przodu, w kluczowych momentach cofał się do drugiej linii,
Pobierz Wariner - Masz rację Mati, ale zwróćmy uwagę, ile do tego zespołu wniósł Robert Lewan...
źródło: comment_1598218185bKRlIxIoNckqURoIFfZusi.jpg
@aut91: @kajelu: @Wariner: @Hypeman: Ten wyczyn Roberta uświadomił nam wszystkim jak istotna w dzisiejszym futbolu jest konsekwencja, jak istotna jest tytaniczna praca. Umówmy się - Jest mnóstwo utalentowanych chłopaków, którzy gdzieś giną, którzy przepadają w tym dorosłym futbolu. Jednak na przykładzie Roberta widzimy, że etosem pracy, wytrwałością, odpowiednim nastawieniem, kulturą własnego organizmu możemy osiągnąć wielkie rzeczy, możemy przeżyć wielkie chwile. Jestem dumny, że przyszło mi żyć w czasach
Pobierz Zdziszko - @aut91: @kajelu: @Wariner: @Hypeman: Ten wyczyn Roberta uświadomił nam wsz...
źródło: comment_1598218207RlsXuMsGJXnmkNPqCcycoA.jpg
Ale panowie, u-u-u-mówmy się, ten mecz do dupy był!!! Jakieś strzelanie po trybunach, co ten Di Maria robił?! No co?! Słuchaj, taką piłkę jak on miał raz to się bierze i szczela. No. Źle mówię? Za moich czasów by dostał po pysku od zespołu za to. Ale czekaj Stano! Słuchaj, nie będem wymieniać innych sytuacji bo już nie pamiętam. Ale oba zespoły dupczyły swoje sytuacje. I z czego tu się cieszyć? Lewandowski
Pobierz zlo1991 - Ale panowie, u-u-u-mówmy się, ten mecz do dupy był!!! Jakieś strzelanie po ...
źródło: comment_1598220749Gt7onlYsfPYV9eVGmsPVYi.jpg
@Zdziszko: @Wariner: @Hypeman: @kajelu: @zlo1991: @aut91: Nie no Panowie, ja wychodzę! Nie mogę już dłużej słuchać waszego pi*#olenia. Powiedzmy sobie szczerze, wasze wysrywy mógłby równie dobrze parodiować jakis anonimowy wykopek sprzed komputera. Mam tego dosyć i w ramach protestu opuszczam to studio
Pobierz Sumlinskiekanie - @Zdziszko: @Wariner: @Hypeman: @kajelu: @zlo1991: @aut91: Nie no Pa...
źródło: comment_1598223191nxCGbLQyMxzng9f5cW8H0t.jpg