Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki & Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok, jestesmy juz po tygodniu pobytu w Krakowie. Okazalo sie, ze pandemia koronowarisa nie za bardzo wplynela na liczbe turystow (zdjecie z wczoraj). Jak pisalismy wczesniej, zastanawiamy sie nad powrotem do Polski. Wydaje sie, ze ceny mieszkan w obrebie 30 minut od centrum Krakowa sa okolo 350-500 tys. zl wyzsze niz w moim rodzinnym Elblagu, ceny w sklepach/restauracjach sa rowniez o 30-50% wyzsze. Czy praca w korpo w Krakowie rzeczywiscie pokryje o tyle wyzsze wydatki?
#uk #emigracja #krakow #polska #elblag #finanse #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pracbaza #praca
E.....t - Hejka Mirki & Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok, jestesmy juz po tygodniu pobytu w K...

źródło: comment_1598176206LNJCecS73r9rSC9qirYkO5.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@EmigrantBelfast: przecież to zależy w jakim momencie swojego życia jesteś! Jak chcesz się bawić to mieszkaj w dużym mieście jak Wawa czy Krk. Jak masz rodzinę to szukaj spokoju i siedź w Elblągu
  • Odpowiedz
  • 24
@EmigrantBelfast
Ja mam wrażenie, że Ty non stop generujesz te wpisy, żeby się chwalić, że wracasz do Polski pracować zdalnie za zagraniczną wypłatę - jakby to miało kogoś zaszokować, albo spowodować że dupa pęknie z zazdrości. Taka forma dowartościowywania się czy jak?

Co chwila wrzucasz jakieś pytania, wyliczenia z excela, rozterki, newsy związane z ekonomią, a nie potrafisz sobie odpowiedzieć na proste pytanie 'czy warto? Przecież to ty sam wyceniasz na ile jest warte życie w Krakowie, więc skąd randomy z wykopu mogą wiedzieć, czy jest to warte tej ceny?

I nie, nie #!$%@? się, po prostu śmiesznie to wygląda jak ktoś, kto wydaję się być ogarniętym gościem, z dobrym stanowiskiem, nie potrafi odpowiedzieć sobie na proste pytania posiłkując się numbeo.com i swoimi oczekiwaniami dotyczącymi SWOJEGO standardu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@EmigrantBelfast: Wolałbym Śląsk albo Podbeskidzie (Bielsko-Biała) od Krakuwka, dobrze skomunikowane z resztą kraju, taniej do życia i bez turystów podludzi a do Krakowa można dotrzeć w godzinę jak masz ochotę pozwiedzać. Byłeś jako turysta i Ci sie podobało ale pamiętaj ze to miasto latających maczet i ogólnie Krakusy to takie buce. Mi się to miasto zawsze kojarzyło z geriatrią i nowobogackimi wsiokami. Fajnie było wpadać ale mieszkać to bym nie
  • Odpowiedz
@EmigrantBelfast: Na chwilę fajnie na stałe nie warto,
Kraków przestaje być miejscem do normalnego życia, wszędzie korki, wszędzie tłoczno (poza covid) wszędzie daleko, komunikacja miejska niby dobra ale też nie super, ciągle remonty i utrudnianie życia kierowcom,
Ceny nieruchomości skandalicznie wysokie, albo #!$%@? lokalizacja za 350k, albo słaba lokalizacja od 450k albo bliżej centrum 700k, sky is the limit,
Szalona deweloperka, bez miejsc parkingowych i ze strefami parkowania na prywatnych osiedlach.
Miejsce parkingowe od 30 do pewnie 100k. Większość jednak 30-50,
Ceny gastro chyba są jedynie dość unormowane albo się przyzwyczaiłem ale w sumie dobre żarcie wszędzie
  • Odpowiedz
@krabczy: No to jak tak miałem w Krakowie jak Ty. Restauracje według mnie są drogie albo trzeba znać takie, które nie są pod turystę z euro/funtem. Też ciężko jest imprezować co weekend jak spokojnie w piątek wieczór na mieście jedzenie + alkohol pęknie 100-200 zł.

Teraz mieszkam 30 min drogi od Krakowa oszczędzam jakieś 2-3 tysiące więcej i spłacam dom za tyle samo co 3 pokojowe mieszkanie nawet mniej.

Samochodem
  • Odpowiedz