Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki & Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok, jestesmy juz po tygodniu pobytu w Krakowie. Okazalo sie, ze pandemia koronowarisa nie za bardzo wplynela na liczbe turystow (zdjecie z wczoraj). Jak pisalismy wczesniej, zastanawiamy sie nad powrotem do Polski. Wydaje sie, ze ceny mieszkan w obrebie 30 minut od centrum Krakowa sa okolo 350-500 tys. zl wyzsze niz w moim rodzinnym Elblagu, ceny w sklepach/restauracjach sa rowniez o 30-50% wyzsze. Czy praca w korpo w Krakowie rzeczywiscie pokryje o tyle wyzsze wydatki?
#uk #emigracja #krakow #polska #elblag #finanse #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #pracbaza #praca
E.....t - Hejka Mirki & Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok, jestesmy juz po tygodniu pobytu w K...

źródło: comment_1598176206LNJCecS73r9rSC9qirYkO5.jpg

Pobierz
  • 31
@Krs90: Teraz zarabiam ok. 15 tys. zl mies./na reke w przeliczeniu w Belfascie jako administrator baz danych/serwerow Linux. Moge pracowac zdalnie z Elblaga, wiec musialbym pracowac za nieco wiecej w Krakowie, aby pokryc dodatkowe oplaty.
@EmigrantBelfast: placisz za lokalizacje, Krakow ma duzo lepsza ja sam mogr pracowac zdalnie z NL ale wole kupic mieszkanie w wwa a potem jakis dom np na mazurach czy w gorach nie mowiac ze sam mam mieszkania w NL juz.
@EmigrantBelfast: Mieszkałem w Krakowie, pracowałem w korpo jako #programista15k to tak adekwatne zarobki, ale dla przeciętnego pracownika korpo bądź innych usług, to hardcore aby kupić mieszkanie, ogólnie drogie miasto do życia plus zimą śmierdzi. Ogólnie nie polecam.

Kraków jest słabym miejscem do życia na stałe, miasto turystyczne masa airbnb w blokach szczególnie w centrum. Mieszkałem na podgórzu i kazimierzu to w momencie wejścia airbnb do Polski zaczęła się tragedia.

A w
@EmigrantBelfast: Skoro pochodzisz z Elbląga to może warto rozważyć Gdynię, do której masz niedaleko, nieźle skomunikowane miasto, nad morzem, od południa i zachodu lasy i wzgórza, Kaszuby niedaleko, całkiem fajny vibe ma miasto. Ja z kolei do Warszawy wracam, ale gdybym miał wybrać jakieś alternatywne miasto/aglomerację to Trójmiasto właśnie. Ja z Częstochowy jestem i osobiście nie chciałbym tu mieszkać i pracować stąd zdalnie, miasto w c**j bardziej depresyjne niż parę lat