Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy 3500 zł netto dla junior #machinelearning engineer to jest dobra pensja w #warszawa? Nie mam ściśle komercyjnego doświadczenia, ale mam #doktorat z uczenia maszynowego właśnie. Jednak na rynku pracy duża konkurencja i tyle po prostu udało mi się wynegocjować. Z jednej strony pewnie na start może być, ale z drugiej rozważam #emigracja do #niemcy (bo tam robiłem ten doktorat). Jakie jest Wasze zdanie? #pracbaza #zarobki #pracait niestety nie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4105e4e17b553ed4d37306
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[======..................................] 15% (36zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 42
Jeśli robiłeś doktorat w Niemczech to uciekaj z PL. Trust me.


@Koperkovy: Po co? Rynek IT w Niemczech akurat jest bardzo słaby - na tyle, że w Polsce mimo dużo słabszych zarobków wciąż będziesz mieć podobny standard życia.

@AnonimoweMirkoWyznania:
Dla juniora ok, juniorzy zarabiają mało. Patrz raczej na to jak szybko dana praca pozwoli ci wskoczyć na regulara, bo to tam są pieniądze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Robiłeś tam doktorat i wróciłeś tutaj? Coś mi tu śmierdzi albo wszystkich kłamiesz że tam robiłeś. No stawka niezła zwłaszcza że kasjerka w DE Lidlu zarabia więcej od ciebie. Ludzie nie przestaną mnie zadziwiać.
Jestem w tej branży od około 4 lat, co prawda mam lekkie braki z obszaru statystki (jestem raczej samoukiem bez doktoratu), ale to, co tu się odpi*ala to jest śmiech. Wymagane jest wszystko od programowania (budowanie REST API/CLI), matematykę, bazy danych, optymalizację po metody wdrażania modeli na produkcję i cloud. No i oczywiście Angielski, język angielski to masz umieć perfecto, bo przecież pracujesz z zagranicznymi klientami. Stawki są takie, że na