Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 22 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

..POSZUKIWANIE RÓWNOWAGI EMOCJONALNEJ

Postępując… w rozwoju, zdaliśmy sobie sprawę, że najlepszym źródłem równowagi uczuciowej jest sam Bóg. Przekonaliśmy się, że zależność od niego, od Jego doskonałej sprawiedliwości i miłosierdzia, jest zależnością zdrową i sprawdza się, kiedy wszystko inne zawodzi. Znajdując prawdziwe oparcie w Bogu, nie odgrywamy Jego roli w stosunku do otoczenia ani też nie mamy potrzeby, by całkowicie polegać na opiece i ochronie innych ludzi.

12 Kroków i 12 Tradycji, str.116

Przez całe życie swoje bezpieczeństwo i zaspokojenie potrzeb emocjonalnych uzależniałem od innych ludzi – ale dziś nie mogę już tak żyć. Dzięki łasce Boga uznałem swoją bezsilność wobec ludzi, rzeczy i miejsc. W odniesieniu do ludzi byłem prawdziwym “nałogowcem ” – gdziekolwiek byłem, zawsze upatrywałem sobie kogoś i robiłem wszystko,żeby zwrócił na mnie uwagę.

Przy tego rodzaju postawie sprawy mogły się mieć jedynie coraz gorzej,bo im bardziej byłem uzależniony od innych i im bardziej domagałem się ich uwagi, tym mniej jej otrzymywałem.

Nie wierzę już,że jakkolwiek ludzka moc może ukoić to uczucie pustki. Choć nadal jestem kruchą istotą ludzką, która musi pracować nad Dwunastoma Krokami, aby tę konkretną zasadę stawiać przed osobistymi ambicjami, to wiem, że jedynie miłujący Bóg może zapewnić mi spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Czyń swoją odrobinę dobra, gdziekolwiek jesteś; to te małe kawałki dobra, złożone razem, przytłaczają świat.
  • 14
@newnormal: Nie ma co żałować raczej. Ilość gówna jaka powstała w moim życiu przez chlanie wystarczyłaby, żeby napełnić parę basenów olimpijskich ;D Ale nie wiem jak u Ciebie, mnie to motywuje zdecydowanie wystarczająco. Druga sprawa, to dzięki temu, że nie piję zainteresowałem się psychologią, pracą nad sobą i w końcu zaczynam czuć się dobrze sam ze sobą ;)
@programista_1k: a ja mam życie w rozsypce, depresja czasami nie do wytrzymania... jak piłem to miałem fajną pracę, wyszło się czasami na piwo... teraz nie mam nic i nie mogę się pozbierać.

myślę żeby chodzić na AA. obecnie nic.
@newnormal: Jeśli nic ze sobą nie robisz, to lepiej nie będzie. Pracy raczej alkoholem nie zdobyłeś ;) Obiektywnie patrząc względem swojej sytuacji życiowej sprzed roku jestem w czarnej dupie, ale dzięki terapii i mityngach subiektywnie dużo... szczęśliwiej? mi się żyje, mam zupełnie inne podejście.

A jeszcze kupa pracy przede mną, boję się co będzie za rok w takim tempie ;D Naprawdę polecam, terapeuci nie gryzą a na mityngach nie kopią prądem.
@newnormal Czym prędzej wróć na terapię, lub zacznij coś ze sobą robić. Toni czym piszesz, to mechanizmy które kierują cię na szybki powrót do chlania. Być może teraz jesteś pewien i wiesz o tym że się nie napijesz, ale nawet się nie spostrzeżesz i będziesz pić. Tak działa ta choroba.
@gikeryooo: chodzi o to, że chodzę codziennie na siłkę, zdrowo się odżywiam, a czuję się mega źle... byłem na aa, ale źle się tam czułem... siła wyższa to, siła wyższa tamto... może już mam uszkodzony mózg po prostu... myślałem, że będzie lepiej, a wstaje codziennie i czuję się gorzej niż na kacu...
@newnormal Tak to niestety bedzie, dopuki nie zmienisz całkowicie swojej psychiki. Alkoholizm to bardzo ciężka, i śmiertelna choroba. Twoje pomysły na nic się zdadzą. Musisz się poddać o zacząć robić to co innym pomogło. Mi AA dało program 12 kroków, który odmienił moje życie o 180stopni. Zmienił moje myslenie, postrzeganie rzeczywistości. Teraz jestem szczęśliwym i wolnym człowiekiem.